V nemocnici uvedli, v jakém stavu je Miloš Zeman: Hrad tvrdí, že prezident může svůj mandát vykonávat

V Ústřední okresní nemocnici uvedli, že prezidentů stav je stabilizovaný. Miloše Zemana hospitalizovali zdravotníci v neděli a byl převezen sanitkou z Lán. Píše o tom web novinky.cz.

„Mohu potvrdit, že stav pana prezidenta je stabilizovaný,” prohlásila mluvčí zdravotnického zařízení Jitka Zinke.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Diagnózu Miloše Zemana ale nikdo nezveřejňuje, protože nemají k tomu souhlas. Podle ředitele ÚVN ale prezident byl hospitalizován kvůli chronickým nemocněním.

Situace nekomentuje ani Hrad. Uvádí pouze, že Zeman svůj mandát může vykonávat. Hospitalizace prý může potrvat i několik týdnů.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zeman již dlouhodobě trpí neuropatii nohou a cukrovkou. Podle bývalého prezidenta Václava Klause může za to jeho životní styl.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Před hospitalizací se Zeman setkal s premiérem Andrejem Babišem. Ostatní politici nyní na setkání s hlavou státu musí počkat.

Role Zemana v povolebních jednáních nemusí ale být tak důležitá, jelikož SPOLU hodlá vytvořit koalici s Piráty a Starosty. Společně mají 108 mandátů.

PSALI JSME: „PAN PREZIDENT PŘI PŘEVOZU USNUL“: REAGOVAL NA SPEKULACE VRATISLAV MYNÁŘ. NĚKTEŘÍ LIDÉ MU ALE NEVĚŘÍ

PŘIPOMÍNÁME: PIRÁTI SE PUSTILI ŘEŠIT BUDOUCNOST SVÉHO LÍDRA IVANA BARTOŠE: CO MU VYTÝKAJÍ A KDO CHCE JEHO ODCHOD Z FUNKCE PŘEDSEDY STRANY

Share