V Německu soud shledal karanténu velice špatným rozhodnutím

V Německu soud zprostil viny muže, který porušil karanténní opatření a konstatoval, že karanténa je „katastrofálně chybné rozhodnutí“. Podle názoru soudu je karanténa v rozporu s ústavou země.

 

Soudní jednání / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Je třeba poznamenat, že rozhodnutí soudu v spolkovém státu Durynsko je v rozporu s názorem většiny vědců a politiků Německa a také zpochybňuje státní opatření pro boj proti šíření koronaviru.

 

Karanténní opatření / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Rozhodnutí soudu uvádí, že zákaz omezování kontaktů podkopává základy společnosti a je nezákonný. To také porušuje „integritu lidské důstojnosti“ a omezuje lidské svobody, znělo odůvodnění soudu. Muž údajně porušil karanténní opatření na jaře 2020. V té době podle soudu nehrozila kolaps systému zdravotní péče, a proto nebyl důvod k uzavření. V důsledku toho soud muže zprostil viny a vydal verdikt, že veškeré náklady by měl zaplatit stát.

 

Angela Merkelová / Zdroj: youtube.com

 

Jak noviny zdůrazňují, příslušný závěr soudu přispěje k diskusi o zákonnosti karanténních opatření v Německu.

 

Karanténní opatření / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Dříve bylo oznámeno, že německá kancléřka Angela Merkelová se rozhodla prodloužit lockdown v Německu až do 14. února. Kromě toho mají obyvatelé Německa povinnost nosit pouze respirátory FFP2, nikoliv tkáňové masky v dopravě, veřejných místech a obchodech.

 

PSALI JSME: MINISTR BLATNÝ AVIZOVAL NESTANDARDNÍ KROKY V PŘÍPADĚ KOMUNITNÍHO ŠÍŘENÍ BRITSKÉ MUTACE KORONAVIRU: PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE VLÁDA ZNOVU BUDE ŽÁDAT O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU

PŘIPOMÍNÁME: NOVÉ NAŘÍZENÍ V USA UMOŽNÍ MÍCHAT RŮZNÉ VAKCÍNY PROTI COVID-19

Share