Nové nařízení v USA umožní míchat různé vakcíny proti covid-19

Americká Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) změnila pokyny pro očkování, aby umožnila pacientům míchat různé vakcíny proti koronaviru.

 

Proces očkování v USA / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Podle nových pokynů si pacienti budou moci ve „výjimečných situacích“ vyměnit jednu vakcínu proti covid-19 (schválenu v USA) za jinou mezi dvěma dávkami. Současně oddělení konstatovalo, že otázka bezpečnosti a účinnosti míchání vakcín nebyla studována.

 

Vakcína v ampulce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Centrum navíc umožňuje prodloužení intervalu mezi dávkami vakcíny až o šest týdnů v případě, že není možné podat druhou dávku dříve.

 

Starý lidé / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Jak vysvětlila mluvčí CDC Kristen Nordlund, záměrem není nabídnout lidem něco jiného, ale poskytnout lékařům flexibilitu za výjimečných okolností. Publikace zároveň zdůrazňuje, že dříve se centrum striktně řídilo doporučeními svého poradního výboru, který samostatně naznačoval, že vakcíny by neměly být míchány za žádných okolností.

 

Andrej Babiš dostává očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Spojené státy vedou svět v počtu lidí infikovaných koronavirem a počtu úmrtí. Podle nejnovějších údajů bylo v zemi infikováno koronavirem více než 24,8 milionu lidí, z toho více než 413 tisíc lidí zemřelo.

 

Proces očkování  / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: SLOVENSKÁ PREZIDENTKA DOSTALA DRUHOU DÁVKU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU: JEJÍ MLUVČÍ POPSAL VEDLEJŠÍ ÚČINKY

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN DVA DNY BYL V NEMOCNICI: JAK SE CÍTÍ ČESKÝ PREZIDENT PO VAKCINACI

Share