V Harrachově policie odhalila hotel se 70 hosty a fungující vlek: provozovatelům hrozí milionové pokuty

V sobotu policie v Krkonoších řešila případ porušování protiepidemických opatření. Ve středisku Harrachov na Semilsku totiž fungoval hotel, kde bylo ubytování přibližně sedmdesát hostů a v provozu také byl vlek. kde lidé lyžovali. „Upozornili na to místní,“ uvedla mluvčí krajské policie Vladimíra Šrýtrová. Informuje o tom web novinky.cz.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní oba případy putovaly do správního řízení a podnikatelé mohou dostat pokutu až 3 miliony korun. Provozovatel hotelů také může přijít o podporu státu.

U policie dodali, že 70 lidí, kteří byli v hotelu ubytování tvrdili, že jsou na služební cestě. Byli tak požádání o doklady.

Sjezdovka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šrýtrová zdůraznila, že za jeden den policie uskutečnila přes 370 kontrol a z toho v osmi hotelech. V žádném se nic neporušovalo. Řeší se jen obyčejné přestupky, jako je pohyb venku po deváté hodině či nenošení roušky.

Restaurace a hotely jsou v Česku uzavřené ještě od 18. prosince a od 27. prosince se nesmí pohybovat venku po 21:00. Nefungují ani skiareály, kde platí zákaz použití vleků i pro pěší.

Sjezdovka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podmínky na horách jsou ale ideální a lidé o víkendu vyrazili do přírody. Velké počty návštěvníků potvrdil například starosta Bedřichova Petr Holub.

Psali jsme: Opatření zavedená v prosinci nepřinesla požadovaný výsledek: Epidemiolog Roman Prymula navrhl východisko ze situace

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ ŘEKL, ŽE OPATŘENÍ V ČESKU NEJSOU VE SROVNÁNÍ S IZRAELEM PŘÍLIŠ PŘÍSNÁ: KOMENTOVAL I SITUACI S OTEVŘENÝMI RESTAURACEMI

PŘIPOMÍNÁME: VAKCÍNA PROTI KORONAVIRU VYROBENÁ V ČESKU BY SE MOHLA DOSTAT NA TRH EU V DUBNU, OZNÁMIL ANDREJ BABIŠ: TATO LÁTKA MÁ POMĚRNĚ VYSOKOU ÚČINNOST

Share