V ČR roste reprodukční číslo: Kolik infikovaných přibylo v sobotu

V České Republice v sobotu přibylo dalších několik tisíc infikovaných covidem. PES se od pátku nezměnil i přes to, že reprodukční číslo roste. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V sobotu v ČR přibylo dalších 4 222 nemocných na covid. To je téměř o tisíc lidí méně, než předchozí sobotu. Aktuálně je ve státu 107 345 nemocných s potvrzenou diagnózou covid-19.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Z celkového počtu nemocných skoro 5 750 lidí potřebují lékařskou pomoc. Však nejhorší průběh nemoci má 1 046 pacientů. Od začátku pandemie na covid zemřelo 15 369 lidí.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Od začátku očkování dostalo v České Republice očkování látku 192 267 lidí. Tato informace je volně dostupná na webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hodnota protiepidemického systému PES má 69 bodů ze sta maximálních. Stejnou hodnotu měl PES i v pátek. Zatím ale dnešní zhoršení reprodukčního čísla může způsobit růst PES v nejbližších dnech.

ČTĚTE TAKÉ: ROMAN PRYMULA PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE ŽIVOT V ČESKU BUDE LETOS NA PODZIM KLIDNĚJŠÍ: ZATÍM ALE DOCHÁZÍ K OMEZENÍ DODÁVEK VAKCÍNY

PSALI JSME: JAN BLATNÝ UVEDL, ŽE SE DĚTI VRÁTÍ DO ŠKOL, KDYŽ SE SNÍŽÍ POČET HOSPITALIZOVANÝCH PACIENTŮ: NEMOCNICE STÁLE ZŮSTÁVAJÍ PŘETÍŽENÉ

Share