V boji o Hrad přituhuje: advokátka Slámová řekla, proč chce kandidovat na prezidentku

Právnička Klára Long Slámová pro Právo uvedla, že plánuje kandidovat na Hrad v roce 2023. Žena rovněž prozradila, proč se chce voleb zúčastnit.

Advokátka tvrdí, že mnoho let s lidmi pracuje a vidí, co chtějí. „V poslední době vidím u lidí jakousi rezignaci. Nevěří, že to s nimi politici myslí dobře,“ dodává Slámová.

Klára Slámová / Zdroj: youtube.com

Jako svou výhodu vidí to, že lidem umí naslouchat a umí s nimi jednat díky svému povolání.

Slámová si nemyslí, že absence politické minulosti jí bude vadit, protože chce hájit zájmy všech lidí a nejen části voličů. Dle slov právničky chce ukázat, že politika je služba lidem, protože prý mnoho politiků už nedodržuje zákony a ústavu.

Klára Slámová / Zdroj: youtube.com

V minulosti advokátka chválila prezidenta Václava Klause, ale nyní říká, že se změnil k horšímu. Stejně tak není spokojená s Milošem Zemanem, protože je prý odtržený od reality.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Zatím Slámová neví, jakým způsobem bude hledat podporu pro svou kandidaturu. Potřebuje totiž podporu poslanců či sebrat 50 tisíc podpisů občanů. Určitě ale nebude kandidovat za nějakou stranu. Chce být nestranická a nezávislá.

I když advokátka například obhajovala známého vězně Jiřího Kajinka, u hromadné amnestie a abolice by byla opatrná. Chce, aby se každý případ řešil individuálně.

Klára Slámová / Zdroj: youtube.com

Během kampaně Slámová plánuje svou činnost omezit. Chce se setkávat s lidmi a kontaktovat s nimi.

V minulosti advokátka byla členkou ODS, ale ze strany vystoupila. Říká, že nemohla tam prosadit své myšlenky a z občanské demokracie se tehdy stal „mafiánský spolek“.

PSALI JSME: ČERSTVÝ VOLEBNÍ PRŮZKUM: PIRÁTI A STAN STÁLE NA VRCHOLU, ANO UŽ NENÍ ANI DRUHÉ

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE PLÁNUJE DALŠÍ ZMÍRNĚNÍ OPATŘENÍ: „MYSLÍM SI, ŽE BYCHOM NEMĚLI RESPIRÁTORY ODKLÁDAT VE VNITŘNÍCH PROSTORÁCH,“ ŘÍKÁ ADAM VOJTĚCH

Share