Už nevím, jak vysvětlit své snaše, že můj syn má gastritidu a je potřeba pro něj připravovat speciální, dietní jídlo

Mému synovi Jaroslavovi je 27 let. Oženil se nedávno, teprve před půl rokem. Manželka mého syna se jmenuje Alice. Na svatbu rodiče Alice darovali dětem pěkný dvoupokojový byt. V tomto bytě nyní žijí Alice a můj syn.

Svatba / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nemám žádný zvláštní důvod nemít ráda Alici. Alice je velmi hodná dívka. Je chytrá a krásná, z dobré rodiny. Její otec je lékař a matka je učitelka. Sama Alice dokončuje studium na lékařské univerzitě.

Ale mám o svého syna velký strach. Vidím, že Alice není dobrá hospodyně. O mého syna se moc nestará.

Faktem je, že můj syn má chronickou gastritidu a na jaře a na podzim musí podstoupit léčbu. A také se musí neustále sledovat jeho strava. Má dědičnou chorobu. Můj manžel velmi trpěl žaludečními vředy.

Pizza / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Když můj syn nebyl ženatý a žil se mnou, vždy jsem ho hlídala, aby se dobře najedl. Když se oženil s Alicí, okamžitě jsem ji varovala, že mu musí připravit normální, dietní jídlo. Alice se mnou souhlasí, ale nic nedělá.

Snažím se nezasahovat do soukromí svého syna. Chodím k nim velmi zřídka. Ale když přijdu, pořád vidím velké množství prázdných krabic od pizzy. Prý měli na návštěvě kamarády.

Když otevřu ledničku, nikdy tam nevidím normální jídlo. Je tam jen klobása, sýr, kečup a majonéza. Nikdy žádná polévka, žádné ovoce, žádné jogurty, žádné mléčné výrobky, žádné vejce.

Jídlo / ilustrační foto / Zdroj: smachnonews.24tv.ua

Přinesla jsem maso: králíka, krůty a kuře. Požádala jsem Alici, aby mému synovi uvařila polévku. Ale ani jednou to neudělala. A veškeré maso, které jsem pro ně koupila, stále leží v lednici v mrazáku.

Chápu, že Alice je ještě mladá. Možná je to pro ni těžké, chybí jí čas. Ale už v jejím věku jsem byla maminkou a sama jsem se starala o dvě děti. A Alice se nemůže postarat ani o svého manžela!

Nabízela jsem jí pomoc. Říkala:

Tchyně a snacha / Ilustrační foto / Zdroj: optim1stka.ru

– Jestli to nestihneš, tak ti pomůžu! Uvařím vám jídlo a přinesu vám ho!

Ale Alice vždy odmítá mou pomoc. Syn mlčí, nic neříká. Ale nedávno ležel v nemocnici s exacerbací gastritidy.

Nevím, co mám udělat, abych to změnila. Nechci si kazit vztah se snachou, nechci se hádat. Ale je mi líto, že mě Alice neposlouchá. Bojím se o svého syna. Jen nevím, jak ovlivnit svou švagrovou. Možná byste mi mohl něco poradit?

PSALI JSME: KVŮLI NOVÉ VLÁDĚ SENIOŘI MOHOU ZŮSTAT BEZ SLEV: CO ŘÍKAJÍ ODBORNÍCI O VYPADNUTÍ LEVICOVÝCH STRAN ZE SNĚMOVNY

PŘIPOMÍNÁME: JEDNA MOJE KAMARÁDKA SI VZALA STARÉHO MUŽE, ABY ZÍSKAL JEHO BYT: A JE NA TO HRDÁ

Share