Už mám toho dost: mrzí mě, že musím živit starší rodiče

Jsem dlouho vdaná. Můj manžel a já jsme dobře zajištěni. Proto vždy přicházím na pomoc svým starším rodičům. Ale slova vděku my od nich ani jednou neslyšeli.

Chápu to dobře. Rodiče celý život pracovali, teď jsou v důchodu a chtějí si odpočinout. Dostali příležitost, rychle ji využili. Jenomže v tom je háček, tím trpíme my. Prakticky celá mzda jde na pomoc rodičům. Už jsme začali šetřit, i když jsme si dříve mohli hodně dovolit.

Pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nedovedu si představit, že bych prosila své děti o pomoc ve stáří. Nechci nikomu sedět na krku.

My s manželem máme na to stejný názor, ale nemůžeme to říct rodičům. Jenomže jednou to budeme muset říct. Problém je třeba vyřešit.

Na začátku jsem se rozhodla požádat o radu od kamarádek. Ale nedokázaly mi v tom pomoct. Ale jedna z mých známých mi dala dobrou radu. Je třeba postupně snižovat množství peněz, a ne je úplně „odebrat“.

Pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Dokonce i bratr podpořil tuto myšlenku. Byli jsme vychováváni tak, že každý člověk musí pracovat. Ale s věkem se principy mění, s pamětí začínají problémy. Ale to nic neznamená. Určitě jím připomenu, co se říkalo v dětství.

Moje nejbližší plány zahrnují snížení peněz, které dávám rodičům. Budu dávat méně než polovinu obvyklé částky. K tomuto činu je třeba přijít s výmluvou. Asi řeknu, že v práci mi teď platí méně, což vypadá jako dost pravdivá výmluva.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Ale pokud mi nebudou chtít věřit, bude poslední možnost. Přestanu je vůbec „sponzorovat“. Ať žijí ze svého důchodu. Mají ho slušný. Stačí jím ho na zaplacení bytu, jídlo a dokonce i k moři si můžou jet.

Nerada lžu, ale nevidím jinou možnost. Budu to muset udělat, aby mě pak nepovažovali za chamtivou dcerou, která vzala rodičům poslední korunu.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: DÍVKA ODHALILA TAJEMSTVÍ, JAK DOBÝT KAŽDÉHO MUŽE POUHÝM POHLEDEM: V ČEM JE TAJEMSTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: TENTO CHLAPEC SI ADOPTUJE Z ÚTULKU STARÉ PSY, KTERÉ NIKDO NECHCE

Share