“Uvolňování nečekejte”: Jan Blatný prohlásil, proč vláda může zpřísnit opatření proti koronaviru

Na tiskové konferenci ministr zdravotnictví ČR Jan Blatný a šéf Ústavu zdravotnických informaci Ladislav Dušek představili výhled počtu nakažených koronavirem a také výhled šíření covidu v Vesku do 31.ledna.

Podle jejich slov, počet denně nakažených bude denně stoupat kvůli nedodržování opatření proti koronaviru. “Počet seniorů je závažný. Zátěž nemocnic je nesmírná. Uvolňování nečekejte,” uvedl ministr zdravotnictví.

Jan Blatný/Zdroj: youtube.com

Nyní v Česku je 5. stupeň PES, který vláda se v čtvrtek rozhodla prodloužit do 22.ledna. Místo uvolnění opatření ale bude spiš zpřísnění. Podle Duška, počet denně nakažených koronavirem bude i dál stoupat kvůli několika faktorům.

Zaprvé je zesílení epidemii v celém světě, za druhé v Česku denně testují přibližně 70 tisíc obyvatelů. Také Dušek uvedl, že třetím faktorem je nedodržování opatření proti koronaviru.

Ladislav Dušek/Zdroj: youtube.com

Od Vánočních svátcích v Česku se denně zvyšuje počet nakažených. Už několik dnů přibývalo skoro 17 tisíc nakažených. Ale nejvíc vláda se boji počtu hospitalizovaných, který se také zvyšuje.

Podle Duška, v polovině ledna bude přibližně 11 tisíc hospitalizovaných. Denně přibývá 600 lidi, a kvůli tomu kapacita lůžek v nemocnicích klesá.

Jan Blatný/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: Petr Vojnar po operaci: Proč moderátoru Expresu byla odmítnuta lékařská péče a nepodařilo se zjistit příčinu nemoci

PSALI JSME: BLATNÝ ODMÍTÁ ROZVOLŇOVÁNÍ A CHCE PRODLOUŽIT VLÁDNÍ RESTRIKCE: UVAŽUJE SE POUZE O JEDNÉ VÝJIMCE

PŘIPOMINAME: PRODLOUŽENÍ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: JAN BLATNÝ PROZRADIL DOKDY OBYVATELE ČESKÉ REPUBLIKY BUDOU V LOCKDOWNU

Share