Blatný odmítá rozvolňování a chce prodloužit vládní restrikce: Uvažuje se pouze o jedné výjimce

Dnes vláda bude jednat o opatřeních, která byla zavedená 27. prosince a platí do 10. ledna. Ministr zdravotnictví Jan Blatný již prohlásil, že se rozvolňování nechystá a Česko zůstane v pátém stupni. Uvažuje se o obnovení návštěv v nemocnicích. Informuje o tom ČT24.

Ve středu v ČR přibylo rekordní množství nových případů nakažení koronaviru 17 668. Aktuálně nemocných je nyní téměř 133 tisíce. Odborníci předpokládají, že denně může přibývat až 19 tisíc nakažených.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška zlepšení se očekává po 10. lednu, kdy začnou zabírat poslední opatření. Rizikové skóre PES je nyní na úrovni 84 bodů.

To je důvod, proč dle Jana Blatného Česko zůstane v nejvyšším 5. pásmu protiepidemického systému. „Není to něco, co by bylo úplně neočekávané,“ dodal Blatný.

Jan Blatný a Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Ministr neuvažuje ani o otevření skiareálů. O nich se totiž zmiňoval vicepremiér Karel Havlíček.

Mluví se ale o umožnění návštěv v nemocnicích. Nutný bude ale respirátor FFP2. S negativním testem by se mohly také povolit návštěvy v sociálních zařízeních.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Havlíček už také navrhnul, že by do restaurací mohl chodit lidé, kteří mají negativní test. To ale podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka není možné, doku se Česko nachází v 5. stupni.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek zasednou rovněž i zástupci ministerstva školství a budou jednat o situaci posledních ročníků základních a středních škol.

Opozice navrhuje povolit konzultace pro malé skupiny posledních ročníků. Výjimky však Zaorálek vyloučil.

PSALI JSME: KUBKOVI VADÍ, ŽE LÉKAŘI PRACUJÍ, ABY OSTATNÍ MOHLI CHODIT DO RESTAURACÍ: VARUJE PŘED VYČERPÁNÍM ZDRAVOTNICTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: PREZIDENT ZEMAN K NOVOROČNÍMU OBĚDU POZVAL POUZE PŘEDSEDU SNĚMOVNY VONDRÁČKA: VYSTRČIL POZVÁNKU NEDOSTANE

Share