Uplynulo už 10 let od odchodu Jiřiny Švorcové do hvězdného nebe: Proč kvůli radě známé herečky Helena Růžičková skončila na psychiatrii

Jiřina Švorcová byla jednou z nejpopulárnějších hereček v Československu, která hrála během komunistického režimu, za což jí nenavidelo obrovské množství herců, kteří takový režim nepodporovali.

Jiřina Švorcová/Zdroj: youtube.com

Nejvíc Jiřina se proslavila díky seriálu Žena za pultem, a i s tím, že spoustu herců ji nenáviděla, Jiřina měla obrovské množství fanoušků, kteří vždy herečku podporovali.

Moc dobrý vztah s herečkou podle portálu Blesk měla i Helena Růžičková, která řekla, že Jiřina byla vždy lidská ke všem, kdo se k ní choval dobře. Problém ale Helena měla s komunisty, kteří jí zakazovali hrát.

Helena Růžičková/Zdroj: youtube.com

Podle slov Heleny, před lety Jiřina jí doporučila, aby na rok šla prodávat do zeleniny, aby se očistila před lidmi a stranou, ale Helena takové doporučení odmítla. Potom ale jí práskl vřed, a až tři měsíce byla v psychiatrické léčebně.

Helena ale chtěla zjistit, proč jí zakazují hrát, kvůli čemuž šla do Antonína Dvořáka, který nechtěl s ní vůbec komunikovat. Dokonce i přes dveře křičel, že Helena vždy bude herečkou třetí kategorie, ale za několik let Růžičková se stala jednou z nejpopulárnějších hereček v Československu.

Helena Růžičková/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: EVA BUREŠOVÁ SI SPLNILA TÉMĚŘ VŠECHNY SVÉ SNY: JAKÉ PŘÁNÍ ZBÝVÁ U ZNÁME HEREČKY

PŘIPOMINAME: ALICE BENDOVÁ UKÁZALA FANOUŠKŮM SVÉ ÚŽASNÉ BYDLENÍ: HEREČKA PROMLUVILA, JAKÁ ČÁST DOMU JE PRO JEJÍ RODINU NEJOBLÍBENĚJŠÍ

Share