Umělec bez domova se za den stal milionářem: Jeho klíčem k úspěchu bylo včas požádat o pomoc

Americký umělec, který spal na ulici, byl ze své vlastní zkušenosti přesvědčen, že jedno krátké setkání může změnit život. Jakmile narazil na neznámého bloggera, měl na svém účtu už tisíce dolarů.

Richard Hutchins/Zdroj: medialeaks.ru

Osud Richarda Hutchinsa z Los Angeles byl nezáviděníhodný: kdysi byl umělcem, ale jeho ateliér byl zničen požárem a muž skončil na ulici. Muž jako obvykle seděl na ulici s nápisem „Veterán bez domova potřebuje pomoc“, když se k němu přiblížil mladý muž. Ukázalo se, že je to Charlie, blogger, který se zabývá charitativní činností. Chlap cestuje po Spojených státech a plní sny těch, koho potká na ulici.

Richard Hutchins/Zdroj: medialeaks.ru

Během jednání s Charliem Richard řekl, že sní o návštěvě muzea, kde jsou vystavena jeho stará díla. Po poslechu umělcova příběhu se muž rozhodl vrátit ho k jeho dřívější slávě. Blogger vzal Richarda do obchodu, ten si koupil vše, co potřeboval, aby znovu začat malovat.

Pozvánka/Zdroj: medialeaks.ru

“Chybí mi možnost dát lidem radost,“ přiznal se bezdomovec. Charlieho dary tím nekončily. Nejprve Richarda vzal do muzea, a když opustili výstavní sál, blogger řekl, že má pro bezdomovce další překvapení – muž uspořádal v galerii novou výstavu. Takový dárek umělce dojal k slzám. Nemohl uvěřit, že bude moci znovu ukázat svou práci veřejnosti.

Ale to se nestalo posledním překvapením, to hlavní jen čekalo. Během krátké doby se blogerovi podařilo vytvořit osobní web pro Richarda, kde si můžete koupit jeden z umělcových obrazů.

Díla Richarda Hutchinsa/Zdroj: medialeaks.ru

“Po tomto večeru se už nikdy nevrátíte na ulici,“ slíbil Charlie. A jeho slova se stala pravdivá. Když byl web spuštěn, bezdomovec mohl na vlastní oči vidět, jak moc se lidem jeho práce líbí. Kupující, kteří vstoupili na platformu, ji neopustili bez zadání objednávky.

Uživatelé byli připraveni nechat velké částky za umělcovy obrazy, a když jeho výdělky dosáhly více než tří tisíc dolarů, muž nedokázal uklidnit své emoce – slzy mu stékaly po tvářích. To ale nebyl konec, protože již večer dosáhla celková částka nákupů na 51 tisíc dolarů (více než 1 000 000 korun). Část vydělaných peněz byla vynaložena na nákup obleku, ve kterém se setkal s hosty na své výstavě, která se konala 24. června.

PSALI JSME: TENTO UMĚLEC 10 LET VYTVÁŘEL JEDINEČNOU JESKYNI: ZDE JE JEHO VÝSLEDEK

ČTĚTE TAKÉ: DÍVKA SI ORIGINÁLNĚ PŘEBARVILA VLASY A VYTVOŘILA TÉMĚŘ UMĚLECKÉ DÍLO: ZPŮSOB BARVENÍ PRAMENŮ PŘEKVAPIL MILIONY UŽIVATELŮ INTERNETU

Share