„Tyto kroky není možné dále přehlížet“: Senátoři budou uvažovat o možném podání žaloby na Miloše Zemana

Senátorský klub ODS a TOP 09 prostřednictvím svého Twitteru uvedl, že postoj a výroky hlavy státu Miloše Zemana už nelze ignorovat. Podle nich prezidentovo jednání není ve prospěch státu. V úterý hodlají projednat návrh možného podání žaloby kvůli velezradě na hlavu státu. Píše o tom CNN Prima News.

Část opozičních politiků se domnívá, že kvůli tomu, jak Miloš Zeman v neděli okomentoval kauzu Vrbětice, může v Česku začít ruská dezinformační kampaň.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Část poslanců dokonce uvedla, že hlava státu prý lhala, což by bylo v zájmu Ruské federace.

Předseda horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil také řekl, že prezident ohrozil vyšetřování kvůli tomu, že veřejnosti sdělil údaje z tohoto případu. Také podle něj některé údaje neuvedl.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Šéf Senátu řekl, že nechápe, proč to prezident udělal a jaký to mělo smysl. Také podle něj prezident mohl ve svém projevu říci nějaké tajné informace, a to už by mohlo být hrozbou pro národní bezpečnost.

„Jsem přesvědčen, že prezident sděloval informace z živého případu, které jsou v režimu utajení a sdělovat se nesmí,“ řekl Miloš Vystrčil pro CNN Prima News.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Senátorský klub ODS a TOP 09 prostřednictvím Twitteru oznámil, že v úterý projednají možnost podat žalobu na hlavu státu.

Skupina lidí, mezi nimiž je i bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb, sepsala petici k Senátu. Podle této petice je třeba podat žalobu na hlavu státu kvůli vlastizradě.

PSALI JSME: MIROSLAVA NĚMCOVÁ PŘIPOUŠTÍ MOŽNOST, ŽE BY MOHLA V BUDOUCNU KANDIDOVAT NA PREZIDENTKU: „KAŽDÉ ROZHODNUTÍ MÁ SVŮJ ČAS,“ ŘEKLA SENÁTORKA

PŘIPOMÍNÁME: HAVLÍČEK UVEDL, JAKÉ SLUŽBY OTEVŘOU 3. KVĚTNA: U OBCHODŮ ZATÍM KONEČNÉ ROZHODNUTÍ JEŠTĚ NENÍ

Share