Trump má v úmyslu jít v blízké budoucnosti na hranici USA s Mexikem

Bývalý americký prezident Donald Trump hodlá v příštích několika týdnech navštívit hranici s Mexikem uprostřed migrační krize probíhající ve Spojených státech. Oznámil to v sobotu 27. března během telefonickém rozhovoru s reportéry Fox News.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Trump řekl, že ho požádali pohraniční úředníci a imigrační a celní úředníci. Exprezident zároveň připustil, že určitým způsobem cítí, že je to jeho povinnost vůči nim. Podle bývalého amerického vůdce „jsou to skvělí lidé, odvádějí skvělou práci, což je nyní nemožné“ a dodal, že obrovské množství migrantů, kteří nyní přicházejí, nakonec „zničí naši zemi“. Kromě toho Trump poznamenal, že z Mexika je zasíláno také obrovské množství drog do Spojených států.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Exprezident rovněž zdůraznil, že stavba zdi na hranici s Mexikem, která začala za jeho vlády, by již byla dokončena, pokud by americký prezident Joe Biden nenařídil zrušení projektu. 25. března Biden přidělil viceprezidentce – Kamile Harrisové, aby měla na starosti migrační politiku. Viceprezidentka bude spolupracovat s dalšími vládami. Harrisová nejprve projedná problém s mexickými úřady. Budou jednat s diplomaty ze Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

5. Března agentura Reuters uvedla, že téměř 100 000 migrantů bylo v únoru zadrženo americkou pohraniční stráží na hranicích s Mexikem. Je třeba poznamenat, že se jedná o nejvyšší počet zatčení v únoru od roku 2006.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Americký prezident Joe Biden během jednoho ze svých projevů na ministerstvu zahraničí oznámil, že USA zvyšují kvótu pro přijímání uprchlíků ze zahraničí na 125 tisíc lidí.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: “KLÍČOVÉ JE ROZHODNUTÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ“: JAKÉ JSOU VÝSLEDKY JEDNÁNÍ MINISTRA ŠKOLSTVÍ S PREZIDENTEM ZEMANEM

PŘIPOMÍNÁME: JAPONSKÉ ÚŘADY CHTĚJÍ SNÍŽIT POČET OFICIÁLNÍCH HOSTŮ OLYMPIÁDY

Share