„Třicet let jsem nejedla vrchní část mého oblíbeného koláče“

S manželem jsme spolu už 30 let v manželství. Vždy jsme byli věrní a podporovali se ve všech situaci. Na počest 30. výročí svatby jsem vstala brzy a upekla koláč. Vlastně každé ráno jsem pekla čerstvé koláče.

Krásný koláč / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Rozřezala jsem ho a položila na talíř svého manžela. Milovala jsem tu krásnou, křupavou kůrku, ale obětovala ji na znamení lásky k manželovi. Najednou jsem se ale zamyslela:

– Třicet let jsem nejedla vrchní část mého oblíbeného koláče.

Co kdybych si dnes udělala dovolenou? Jsem příkladná žena, porodila jsem dvě děti, byla spolehlivou oporou pro manžela a investovala všechny síly do své rodiny…

Pár / Zdroj: abrozzi.com

Třesoucí se rukou vyměnila talíře. V tu chvíli žena porušila tradici, kterou dodržovala dlouhých 30 let. Manžel se usmál a radostně prohlásil:

– Jak jsem na to čekal! Je to nejdražší dárek! Třicet let jsem nezkoušel spodní část koláče a ona je moje nejoblíbenější. Bál jsem se tě urazit, a tak jsem vždycky snídal s chutí horní časti koláče.

Krásný koláč / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Proč vám to vlastně sdílíme: manželé by se měli nejen vzájemně respektovat, ale také věnovat čas duševním rozhovorům. Poslouchat a slyšet je zárukou ideálních manželských vztahů. Když nebudete mluvit, tak vás neuslyší.

PSALI JSME: JEJÍ RODINA BYLA PROTI JEJICH VZTAHU KVŮLI BARVĚ JEHO PLETI, ALE TEĎ MAJÍ VELMI KRÁSNOU DCERU

PŘIPOMÍNÁME: JAK SLOVA VČAS ŘEČENA HLASEM MATKY ZACHRÁNILA ŠKOLAČKU PŘED NENAPRAVITELNÝM

Share