Proč zkušené hospodyně hází šumivý aspirin do záchodu

Šumivý aspirin může být použit nejen jako analgetikum a antipyretikum. Šumivý aspirin se může používat i v každodenním životě, což usnadňuje proces čištění, praní a je také ideální jako kosmetický prostředek.

Šumivý aspirin / ilustrační foto / Zdroj: renalandurologynews.com

Kvůli vznikajícímu plaku na záchodě se mohou začít tvořit různé bakterie a plísně, a to ohrožuje zdraví lidi a zvířat žijících v domě.

Aspirin pomáhá bojovat proti plaku

Takový jednoduchý lék, jako je šumivý aspirin, může pomoci vyrovnat se s plakem na záchodě. To je poměrně jednoduché: 3 tablety by měly být hozené do záchodu, a nemělo by se splachovat po dobu nejméně 10 minut, ale klidně můžete nechat působit i přes noc. Poté je nutné spláchnout toaletu.

Toaleta / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Odstranění ucpání

Pokud je vaše vana nebo umyvadlo ucpané, můžete je také vyčistit aspirinem. Chcete-li to provést, musíte do vypouštěcího otvoru hodit 5-7 tablety a poté přidat ocet. Počkejte 15 minut a pak jen opláchněte vodou.

Toaleta / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Boj proti skvrnám

Pokud se na oblečení objevily skvrny, s nimiž není snadné se vyrovnat, měli byste také použít šumivý aspirin. Chcete-li to provést, musíte ve sklenici vody rozpustit 2 tablety. Skvrny by měly být namočeny výsledným roztokem, a ponechané po dobu 3 hodin a poté vyprané jako obvykle.

Šumivý aspirin / ilustrační foto / Zdroj: potrebitel.org.ua

PSALI JSME: PROČ DÁVAT ASPIRIN DO BUBNU PRAČKY PŘI PRANÍ VĚCÍ

PŘIPOMÍNÁME: „DO DŘEZU TAJNĚ DÁVÁM ASPIRIN, ALE S CHŘIPKOU TO NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO“: JEDEN Z NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH KUCHYŇSKÝCH TRIKŮ

Share