Tomio Okamura říká, že protilátky by měly být dokladem bezinfekčnosti: na toto téma diskutoval s Milošem Zemanem

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura měl v úterý schůzku s hlavou státu Milošem Zemanem. Mluvili o uznání protilátek jako důkazu o bezinfekčnosti. Předseda SPD podporuje, aby protilátky byly stejným důkazem jako očkování nebo potvrzení o prodělání covidu. Podle něj s tím prezident souhlasí. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Tomio Okamura se domnívá, že řada lidí je nyní diskriminována, protože test na protilátky není důkazem jejich bezinfekčnosti.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„Prezident mi sdělil stanovisko, že pro tento můj názor je, ale je třeba stanovit, jaká hladina protilátek by měla být uznána,“ řekl Tomio Okamura.

Šéf SPD prezidentovi řekl, že v sousedním Rakousku není stanovena potřebná hladina protilátek. Požádal proto hlavu státu, aby toto téma projednala s premiérem a ministrem zdravotnictví. Prezident mu prý odpověděl, že by si mohl pozvat šéfa resortu zdravotnictví.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Andrej Babiš v neděli řekl, že se tímto tématem chce zabývat. Bude se snažit poskytnout nějaké řešení, aby se odborníci mohli dohodnout.

Část odborníků tvrdí, že lidé, kteří mají protilátky mohou onemocnět. Říkají také, že i kdyby byl test negativní, neznamená to, že se tělo nebude moci chránit.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Někteří odborníci také říkají, že i když má člověk protilátky, neznamená to, že by se neměl nechat naočkovat.

Tomio Okamura navíc s prezidentem hovořil o návratu dětí do škol. Tak například se děti budou muset nechat testovat, ale výjimku budou mít ti, kteří dostanou vakcínu. Děti mohou být očkovány od 12 let.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Podle jeho slov prezident mu odpověděl, že preferuje, aby se děti do 12 let vrátily do tříd bez jakýchkoliv omezení a podmínek.

PSALI JSME: WU-CHAN OTESTUJE NA KORONAVIRUS VŠECH SVÝCH 12 MILIONŮ OBYVATEL: BOJÍ SE MUTACE DELTA

PŘIPOMÍNÁME: JANA ŠVANDOVÁ SE ZMĚNILA K NEPOZNÁNÍ: „DNEŠNÍ BABIČKY NEJSOU BABIČKAMI OD BOŽENY NĚMCOVÉ“

Share