„To je velká chyba kolegy Vondráčka“: Andrej Babiš komentoval návštěvu předsedy Sněmovny u prezidenta

Premiér Andrej Babiš považuje návštěvu prezidenta Miloše Zemana předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem za chybu. Podle Ústřední vojenské nemocnice neměl k návštěvě hlavy státu povolení. Informuje o tom server Novinky.cz.

„Nevnímám to vůbec dobře, je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval,“ řekl Andrej Babiš pro iDNES.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj by se měl pokusit domluvit s lékařem prezidenta, zda by mu návštěvu povolil. Pak by na toto téma musel promluvit s ředitelem nemocnice.

Premiér řekl, že už mluvil s ředitelem nemocnice a bylo mu sděleno, že až bude možné, bude moci navštívit hlavu státu.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Vedení nemocnice poté požádalo policii o pomoc. Nyní budou schůzky s prezidentem zakázány, pokud to nebude předem dohodnuto s ošetřujícím lékařem prezidenta.

Předseda dolní komory Parlamentu Radek Vondráček ho navštívil ve čtvrtek. Podle jeho slov měl prezident dobrou náladu, vtipkoval a dokonce citoval Niccola Machiavelliho v němčině.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Oznámil, že hlava státu podepsala dokument o svolání schůze Poslanecké sněmovny. Schůze nové Sněmovny by se měla konat 8. listopadu.

Zástupci nemocnice se ale od těchto slov o zdravotním stavu Miloše Zemana distancovali. Vysvětlili, že tyto informace nyní sdělují pouze jeho nejbližším.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle serveru Deníku N s návštěvou prezidenta přišli nejen Radek Vondráček nebo kancléř Hradu Vratislav Mynář, ale také tam byl ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš.

Miloš Zeman byl v neděli hospitalizován, zástupci nemocnice uvedli, že jeho stav je stabilizovaný. Žádné bližší informace však nesdělili.

Ivana Zemanová / Zdroj: youtube.com

„Ze všeho nejvíc si přeji, aby se můj manžel uzdravil,“ řekla ve čtvrtek první dáma Ivana Zemanová a požádala také o podporu.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA SE DOMNÍVÁ, ŽE KVŮLI ZHORŠENÍ EPIDEMICKÉ SITUACE JSOU NUTNÁ PŘÍSNĚJŠÍ OPATŘENÍ: NA NĚKTERÝCH MÍSTECH BY SE PODLE NĚJ MĚLI NECHAT TESTOVAT I OČKOVANÍ

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM TAK ŠŤASTNÝ“: 78LETÝ ROCKER ROGER WATERS SE POPÁTÉ OŽENIL

Share