Termíny vyplácení penzí v roce 2022 se změní šestkrát: kdy přesně se to stane

Kvůli svátkům se každý rok termíny vyplácení důchodů mírně posouvá. Příští rok nebude výjimkou a termíny výplat budou posunuty šestkrát. V některých případech důchodci dostanou své peníze dříve, v jiných o něco později. Informuje o tom portál TN.cz.

Změny termínů vyplácení důchodů se budou týkat starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů. Stane se tak kvůli státním svátkům, jako se to děje každý rok.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Například letos také o Vánocích se důchody vyplácet nebudou. Důchodci, kteří by své peníze měli dostat v pátek 24. prosince, je dostanou o den dříve, tedy ve čtvrtek 23. prosince.

Na začátku roku 2022 také dojde k posunutí termínu výplat. Lidé, kteří dostávají penzi na účet 2. ledna, dostanou ji 4. ledna. Ve vzácných případech mohou být tyto peníze převedeny již 5. ledna.

Důchodkyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Česká správa sociálního zabezpečení vysvětluje, že peníze určené na výplatu penzí mohou začít čerpat až 4. ledna. Dále bude vše fungovat v normálním režimu.

Celkem v příštím roce se změní termín vyplácení šestkrát. Například důchody za 14. dubna budou vyplaceny 13. dubna. Také penze lidé dostanou 14. dubna místo 16. dubna.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ale ti, kteří by měli dostat své peníze 18. dubna, je obdrží následující den 19. dubna. Ke změnám dojde také v červenci, a to důchody budou vypláceny 7. července místo 6. července. Naposledy se termíny změní na Štědrý den, místo 24. prosince dostanou důchodci peníze o den dříve, tedy 23. prosince.

PSALI JSME: NENÍ CESTY ZPĚT: ESLP ZAKÁZAL VYHOŠŤOVÁNÍ MIGRANTŮ, KTEŘÍ UŽ DORAZILI DO POLSKA

PŘIPOMÍNÁME: ODBORNÍCI RADÍ, ABY DĚTI PŘI VÝUCE NOSILY ROUŠKY: JAKÁ DALŠÍ OPATŘENÍ NAVRHUJE ZAVÉST VE ŠKOLÁCH MESES

Share