„Tereza si zabalila věci a rozloučila se se svými spoluvězeňkyněmi“: Hlůšková čeká na odvolací soud a vrátit se domů plánuje v šatech, které sama navrhla

V pákistánském vězení Tereza Hlůšková již strávila několik let a značnou část z téměř devítiletého trestu odpykala. Rozsudek zatím ale není pravomocný, protože se česká pašeračka odvolala a soud by měl znovu zasednout 17. června ve čtvrtek. Češka věří, že konečně poletí domů a tvrdí, že není vinná. K odchodu z věznice si připravila šaty, které sama navrhla. Píše o tom web blek.cz.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Na začátku roku 2018 se život Terezy změnil k nepoznání. Na letišti byla zadržená s kufrem, ve kterém celnici našli téměř 9 kilogramů heroinu. Soud ji tak poslal za mříže na 8 let a 8 měsíců. Dva roky Hlůšková čekala ne odvolací soud a nyní by se konečně měl uskutečnit.

Již několikrát se zasedání soudu odkládalo kvůli různým příčinám. Mohl za to například koronavirus, výpadek proudu či stávka soudců. Za tuto dobu Tereza také vystřídala několik advokátů, kteří ji hájili.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Místní novinář Alí Aršád před časem tvrdil, že právníci Terezu zklamali a nedosáhli výsledku, který očekávala. Aktuálně její zájmy hájí Navíd Básir a doufá, že se konečně dostane domu.

Odvolací soud by se měl konat již 17. června. Ministerstvo zahraničí toto datum potvrdilo, ale žádné jiné informace nemá. Hlůškové na místě pomáhá český konzulát.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

„Tereza si zabalila věci a rozloučila se se svými spoluvězeňkyněmi. Doufá, že se brzy dostane domů,“ uvedl novinář s tím, že si Tereza připravila k odchodu šaty, které sama navrhla.

„Chce v nich opustit brány věznice,“ ukončil Aršád.

PSALI JSME: JAROMÍR JÁGR ODLETĚL SE SVOU PŘÍTELKYNÍ DOMINIKOU NA DOVOLENOU: HOKEJISTA VYPADÁ JAKO ATLAS

PŘIPOMÍNÁME: NIKOL ŠTÍBROVÁ SE STALA DVOJNÁSOBNOU MAMINKOU: JEJÍ DRUHÝ SYN DOSTAL KRÁSNÉ JMÉNO

Share