Tereza Hlůšková by měla být už tuto sobotu na svobodě: „Máme potvrzeno vyhotovení písemného rozsudku soudu,“ uvedla mluvčí resortu zahraničí

Soudci pákistánského soudu už podepsali vyhotovení písemného rozsudku, že by měla být Češka Tereza Hlůšková propuštěna. Předpokládá se, že vězení opustí tuto sobotu. Informuje o tom server Lidovky.cz.

„Máme potvrzeno vyhotovení písemného rozsudku soudu v Láhauru o osvobození české občanky vězněné v Pákistánu,“ řekla pro Lidovky mluvčí resortu zahraničí Eva Davidová.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Podle ní velvyslanec ČR v Pákistánu kopii tohoto dokumentu obdržel, takže by se to už nemělo protahovat, už je vše připraveno, aby se Česká občanka dostala na svobodu.

Dodala ale, že spolupráce s pákistánskými soudy pro ně není jednoduchá. Důvodem je, že jejich soudy jsou velmi přetížené.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Objevily se například případy, kdy pákistánské soudy tvrdily, že něco bude, ale pak to nebylo. Zatím tedy zůstává neznámé, kdy se občanka ČR vrátí do vlasti.

Rodina Terezy Hlůškové navíc podle ní o tomto tématu nechce mluvit a nechtěla by, aby to komentoval někdo jiný. Proto se k tomu nebudou vyjadřovat ani zástupci resortu zahraničních věcí.

Tereza Hlůšková / Zdroj: youtube.com

Tereza Hlůšková byla zadržena na letišti v pákistánském Láhauru v lednu 2018. Celníci u ní tehdy našli v kufru téměř 9 kilogramů heroinu a po nějaké době byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců vězení.

Češka brzy opustí vězení v Pákistánu, kde strávila téměř 4 roky. V pondělí 1. listopadu se konalo jednání odvolacího soudu a soudci ji zprostili viny v kauze pašování drog.

PSALI JSME: LUCIE BÍLÁ UKÁZALA FOTKY SVÝCH RODIČŮ: FANOUŠCI TEĎ VIDÍ, PO KOM ZDĚDILA SVOU KRÁSU

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA SE UKÁZALA PŘED A PO MAKE-UPU. ANI JEJÍ PŘÁTELÉ JI NEMOHOU POZNAT PO PROMĚNĚ

Share