Teprve když máma přestala dělat všechno za ně, syn si uvědomil, že dospělý život není tak bezstarostný

Když se syn Marušky oženil a přivedl manželku domů, cela rodina se tomu musela přizpůsobit. I když mají byt třípokojový, ale bydlení už nebylo tak pohodlné. Žena byla přesvědčena, že je třeba pomoci mladým postavit se na nohy, no a pak se odstěhují byt nebo vezmou hypotéku a budou žít samostatně.

Čas však plynul, ale mladý manžele se ani nechtěli nikam stěhovat a chování švagrové bylo, mírně řečeno, neslušné. Neváhala, vylezla z vany v polonahé podobě, celé hodiny si povídala po telefonu a o tom, že jsou i domácí povinnosti, nikdy neuvažovala.

Pár / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Tento postoj Maruška tolerovala jen kvůli synovi, ale její dcera Katka neskrývala svou nespokojenost a často se hádala s manželkou svého bratra. Ale opravdu těžké to bylo pro celou rodinu, když se jim narodil syn. Jestli švagrová měla mateřský instinkt, tak někde velmi hluboko. Raději se válela na gauči a dívala se na televizi. Všechny starosti o dítě ležely na tchyni.

Rodina / Zdroj: zyttia.org

Východisko ze situace nabídla Káťa:

– Mami, přestaň se o ně starat. Nech je být, a pojede na celé léto na chalupu.

Maruška zpočátku nesouhlasila, ale přemlouvání dcery a manžela ji přesvědčilo.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: rg.ru

První týden po odjezdu na chalupu žena denně dostávala rozčilené telefonáty: jak mohla syna a jeho rodinu opustit. V mladé rodině vypukla skutečná panika! Co dělat? Co vařit? A jak se s dítětem vyrovnat? Zatímco oběd byl vždy na stole, syn si užíval rodinného života a teď není co jíst, kolem je špína, dítě křičí…

Jídlo / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

A tak muž musel vychovávat ženu a sebe zároveň. O měsíc později syn požádal matku o odpuštění a řekl, že si vše uvědomil. Pár si pronajal byt a odstěhoval se od rodičů, protože člověk musí začít samostatný rodinný život, když už má svou vlastní rodinu.

PSALI JSME: SYN NAŠEL PO 50 LETECH SVOU MATKU: KDYŽ SE DOZVĚDĚL O VOLBĚ, KTEROU ONA MUSELA UDĚLAT, ZAPLAKAL, ALE POCHOPIL, PROČ HO ODMÍTLA

PŘIPOMÍNÁME: „MATKA VYŘEŠÍ SVÉ PROBLÉMY SAMA, PROTOŽE TEBE DO ZÁVĚTI NEZAČLENILA,“ ŘEKLA MANŽELKA

Share