Tento svět opustila herečka Olga Schmidtová: diváci ji mohli vidět v trilogii Slunce, seno

Na konci minulého měsíce zemřela herečka Olga Schmidtová, to však vyšlo najevo až nyní. Bylo jí 95 let, narodila se v roce 1926. Informuje o tom web Super.cz.

Herečka hrála ve filmech jako trilogie Slunce, seno…, ve filmu Babovřesky a ve filmu Rafťáci. Ztvárnila velké množství rolí, hrála babičky v mnoha filmech.

Olga Schmidtová / Zdroj: Post Bellum, memoryofnations.eu

Kromě toho hrála i v seriálech jako Redakce, Hraběnky nebo Případy 1. oddělení. V roce 2014 přestala hrát. Od roku 2017 žila v jednom z domovů důchodců v Praze.

Olga Schmidtová se narodila v Banské Bystrici, která je na středním Slovensku. Když začala válka, přestěhovala se s rodinou do Česka. Studovala v české metropoli.

Olga Schmidtová / Zdroj: Česká televize, Případy 1. oddělení

V roce 1947 se jí narodila její jediná dcera Zuzana, která v roce 1968 emigrovala do Anglie. Zemřela však o deset let dříve než matka kvůli rakovině slinivky. Otcem Zuzany byl výtvarník Oto Opršal.

Druhým manželem herečky byl Mirko Schmidt, od roku 1954 začali žít v Praze, kde pracovali jako slovenští hlasatelé v rádiu.

Olga Schmidtová / Zdroj: youtube.com

Pak pracovala učitelkou na Lidové škole umění. Kdysi také připravila na zkoušku již známou herečku Evu Holubovou.

PSALI JSME: MUŽ MÁ UVNITŘ PRÁZDNOTU: V JEHO TĚLE NEJSOU 4 ORGÁNY, I PŘESTO BĚHÁ A VEDE PLNOHODNOTNÝ ŽIVOTNÍ STYL

PŘIPOMÍNÁME: PŘÍTEL LUCIE VONDRÁČKOVÉ PETR VOJNAR JEZDÍ MHD A NIKDY NETOUŽIL PO AUTU: „AUTA JSEM VŽDY KUPOVAL JEN PARTNERKÁM, TAKŽE LUXUSNÍ VOZY PATŘÍ JIM“

Share