Karel Janeček se pustil do pandemického zákona a chce zrušit aktuální opatření: „Ta novela je hrozná věc, která ukrajuje lidské svobody“

Kandidát na prezidenta Karel Janeček uvedl, že pandemický zákon je šílenost a ohrožuje svobodu. Zákon se také nelíbí Marku Hilšerovi, který možná také bude o Hrad bojovat. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Ta novela je hrozná věc, která ukrajuje lidské svobody,“ prohlásil miliardář s tím, že zákon umožní nařídit izolaci pouhou SMSskou. Pandemický zákon dle jeho slov bude možné zneužívat.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Novela zákona se nezamlouvá ani Hilšerovi a dodává, že ji kritizují i právníci. Politik říká, že by se změny měly lépe projednat, aby kolem zákona nevznikaly nepokoje.

Janeček a Hilšer rovněž odsoudili chování demonstrantů před Sněmovnou, kteří tam přinesli šibenici. To podle nich nepatří do demokratické země.

Marek Hilšer/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle Hilšera není to projev názoru, ale vyhrožování a nátlak. Chápe ale, proč lidé do ulic vyšli.

Oba možní kandidáti na Hrad se ale neshodli na tom, jestli mají zatím zůstat platná protiepidemická opatření. Hilšer by je zatím nechal, i když vlnu omikronu vnímá nadějně.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Sledovat se ale dle něho musí stav v nemocnicích a jestli se nezvyšuje počet hospitalizovaných.

Janeček ale chce postupovat, jako Velká Británie a ihned rozvolnit. Dodává, že omikron je velice nakažlivý a opatření již ho nemohou brzdit. Kromě toho smrtnost je minimální.

PSALI JSME: „LONDÝN PODPORUJE UKRAJINSKÝ LID“: BRITSKÝ PREMIÉR ŘEKL, ŽE RUSKO PŘIPRAVILO PLÁN NA BLESKOVOU VÁLKU S UKRAJINOU

PŘIPOMÍNÁME: PIRÁTI A STAROSTOVÉ VYSTOUPILI NA TISKOVÝCH KONFERENCÍCH ROZDĚLENĚ: PODLE JAKUBA MICHÁLKA O TO POŽÁDALI ZÁSTUPCI HNUTÍ STAN

Share