Piráti a Starostové vystoupili na tiskových konferencích rozděleně: podle Jakuba Michálka o to požádali zástupci hnutí STAN

Před volbami a po nich bylo mnoho stran pohromadě. Ale zdá se, že se teď situace začíná měnit. Například v úterý na tiskových konferencích vystoupily Pirátská strana a hnutí Starostové a nezávislí rozděleně. Informuje o tom server Novinky.cz.

Předseda vlády Petr Fiala na jednání Sněmovny nedávno řekl, že je velmi důležité, že Česká republika má plnohodnotnou vládu, která má důvěru. Ve stejný den se konala tisková konference, na které společně vystoupily všechny vládní strany.

Piráti / Zdroj: youtube.com

Ale toto úterý vystoupili na tiskové konferenci nejprve Piráti, pak se konal brífink hnutí SPD, a po nich již byla tisková konference hnutí STAN. Kluby stran z koalice SPOLU vystoupily společně.

Podle předsedy poslaneckého klubu České pirátské strany Jakuba Michálka jejich kolegové z hnutí STAN je požádali, aby měli samostatnou tiskovou konferenci. Tuto informaci také potvrdil místopředseda klubu STAN Jan Lacina.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Jakub Michálek pro Novinky.cz řekl, že v budoucnu by konference mohly být společné a samostatné, bude záležet na tématech.

Koalice SPOLU zatím plánuje vystupovat společně, ale v budoucnu by to mohlo záviset také na konkrétních tématech.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Také nedávno měly poslanecké kluby Pirátů a Starostů společnou tiskovou konferenci, na které obhajovaly poslance Jana Farského (STAN), který odletěl do USA kvůli stáži na univerzitě. Pak ale poslanec oznámil, že na mandát rezignuje.

Dalším problémem bylo financování hnutí STAN. Opozice kvůli tomu hnutí kritizovala. Předseda pirátů Ivan Bartoš také požádal své koaliční partnery ze STAN, aby toto téma vysvětlili. Šéf Starostů Vít Rakušan poté oznámil, že vrátí finanční dary, které jeho hnutí získalo od firem už po volbách.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Je ale také třeba říci, že zástupci vlády se během svých projevů snaží mluvit o dohodnutých návrzích. Proto mají stále určitou snahu o jednotu.

PSALI JSME: SPD ZABLOKOVALO JEDNÁNÍ O PANDEMICKÉM ZÁKONĚ: TOMIO OKAMURA TVRDÍ, ŽE JE TO JEN JINAK POJMENOVANÝ NOUZOVÝ STAV

PŘIPOMÍNÁME: ČESKO ZVÁŽÍ VYSLÁNÍ SVÝCH VOJÁKŮ NA UKRAJINU: „UKRAJINA JE NÁŠ PARTNER,“ ŘEKLA MINISTRYNĚ ČERNOCHOVÁ

Share