Syn zalezl na mé pracoviště a poslal ředitelce zprávu: Myslela jsem si, že mi pořádně vynadá, ale on mě jen pochválil 

Můj tříletý syn se nedávno vyšplhal na mé pracoviště. Zpráv z práce se nashromáždilo tolik, že i o víkendu bylo nutné vzít si práci domů.

Když jsem vešla do místnosti a uviděla Pepíka, snažila jsem se zjistit, co bude dělat.

Dítě u počítače / ilustrační foto / Zdroj: ironfriends.ru

Pepa pozorně sledoval monitor a s pohledem zkušeného ředitele udeřil do klávesnice svými prstíky. A nějakým způsobem vydělil cely odstavec! Přesněji řečeno, bývalý odstavec, protože se mu nějak podařilo ho odstranit. Situace byla kritická.

Ptala jsem se, co dělá, ale syn s vážnou tváří mi řekl, ať si odpočinu a on tu práci udělá za mě. Na moje slova, že pomoc není potřeba, syn odpověděl že chce pomoct.

Dítě u počítače / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

V tu chvíli, když jsem se přiblížila k počítači a uviděla, co se stalo. Můj syn odeslal mému řediteli zprávu, zjevně nebyla první a rozhodně ne poslední! V ten samý okamžik zazvonil telefon. Volal zástupce ředitele!

Ptal se, proč jsem tu zprávu odeslala. Ja jsem se začala přemýšlet, co odpovědět, ale on mě přerušil a řekl že je to chvályhodné, mnohem lepší a méně zbytečných informací. Prý jsem zkušený zaměstnanec a znám svou práci velmi dobře. Pak dodal, že je víkend a v pondělí čeká na dokončenou zprávu a popřál dobrou noc.

Práce / ilustrační foto / Zdroj: aif.ru

Dívala jsem se na syna a mýšlela si, co ja tedy dělám u sebe v práci? Když i on, můj malý prcek, v pouhé 3 roky dokázal to udělat lépe? A to jen tím, že odstraní několik „nadbytečných“ odstavců.

Takový případ se nám stal, ale teď už nepustím své dítě za pracovní počítač.

Počítač / ilustrační foto / Zdroj: rabora.ua

PSALI JSME: „HODNĚ ČLOVĚKA DOJME, KDYŽ ČTE PŘÁNÍ OD DÍTĚTE“: CO SI PŘEJÍ ČESKÁ DĚTÍ K VÁNOCŮM

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA NECHALA SVOU DCERU S TELEFONEM JEN NA NĚKOLIK MINUT, ALE HODNĚ TOHO LITOVALA: DÍTĚTI SE PODAŘILO ZNIČIT JEJÍ POVĚST

Share