„Hodně člověka dojme, když čte přání od dítěte“: Co si přejí česká dětí k Vánocům

Vánoční pošta na Božím Daru v Krušných horách letos má neobvyklá dětská přání. Informuje o tom na svých webových stránkách novinový portál novinky.cz.

Dopisy/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Letos vánoční pošta na Božím Daru zaznamenala jiná praní, než bylo předtím. Jsou dětská přání Ježíškovi, ať se jejich příbuzný nenakazí koronavirem. Bez ohledu na současná opatření pošta odesílá dopisy a každý den dopravuje hodně pohlednic s příležitostným razítkem s Ježíškem.

Dopisy/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Hodně člověka dojme, když čte přání od dítěte“ řekla úřednice z poštovny na Božím Daru Daniela Tautermannová. Dodala, že letos ale mimo přání, aby se rodiče se nehašteřili, nově je aby se rodina nedostala nákazu covid-19.

Dopisy/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Již patnáctého prosince z pošty odešlo téměř 237 kg vánočních přání. V loňském roce zatím bylo pouze 341 kg, proto v roce 2020 to může být novým rekordem.

Dopisy/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nejvíce dopisů přišlo zatím s ČR, podle Tautermannové, ale i z okolních států. Ojedinělé byli dětské dopisy z Tchaj-wanu a Japonska.

ČTĚTE TAKÉ: VERONIKA ARICHTEVA ZRUŠILA SVÁTEK PRO SVÉHO SYNA A ROZHODLA SE ZAVÉST SVOU TRADICI: „ LETOS ASI NENI DOBRÝ POTKÁVAT TYHLE TŘI“

PSALI JSME: “PROSTĚ JÁ“: MONIKA BAGÁROVÁ ZVEŘEJNILA SNÍMEK BEZ DCERY

Share