Svět stojí před hospodářskou krizí: český zemědělec řekl, kolik bude stát chleba, pokud válka neskončí

Ruská blokáda vývozu obilí z Ukrajiny může být příčinou hladomoru ve světě. Mnoho zemí jsou totiž závislé na ukrajinských plodinách a v případě pokračování války si za potraviny hodně připlatíme. Píše o tom web tn.nova.cz.

Potravinová krize hrozí také České republice, jelikož Rusko stále blokuje vývoz ukrajinského obilí a používá ho pro vlastní potřeby.

Supermarket/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Je to tak. Ukrajina je jedním z největších producentů a vývozců potravin,“ uvedl zemědělec Petr Krogman s tím, že blokování vývozu neumožní další zasetí plodin.

Krogman dodává, že Rusko válku využívá a prodává ropu, plyn a potraviny mnohem dráž než obyčejně. To podle něho způsobí růst cen a jediným východiskem je zastavení Ruska.

Pekařství / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud válka bude pokračovat bochník chleba může stát až 60 korun.

Rusko rozpoutalo válku proti Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Petr Krogman podotkl, že vláda musí přestat nakupovat ropu a plyn u Ruska prostřednictvím Německa. To umožňuje Ruské federaci dál posílat své vojáky na Ukrajinu. Radí proto, aby bylo zavedeno vysoké clo na ruskou ropu, což by donutilo podniky k přeorientaci a pro Česko to prý nebude žádná katastrofa.

PSALI JSME: NĚMECKÝ KANCLÉŘ SCHOLZ: RUSKÉ DOBYTÍ CELÉ UKRAJINY JE DNES JEŠTĚ MÉNĚ REÁLNÉ NEŽ NA ZAČÁTKU INVAZE

PŘIPOMÍNÁME: „NIKDO NEMŮŽE S JISTOTOU ŘÍCT, KDY A JAK TATO VÁLKA SKONČÍ“: PUTIN PODLE ŠÉFA NATO UDĚLAL VELKOU STRATEGICKOU CHYBU

Share