„Nikdo nemůže s jistotou říct, kdy a jak tato válka skončí“: Putin podle šéfa NATO udělal velkou strategickou chybu

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil, že Aliance nyní musí zabránit eskalaci války a nadále podporovat Ukrajinu. Informoval o tom list Rzeczpospolita.

„Prvním úkolem NATO je poskytovat (Ukrajině) dlouhodobou podporu. Proto apeluji na spojence, aby doplnili zásoby. Protože je to čím dál tím víc opotřebovací válka,“ řekl.

Šéf NATO Stoltenberg/ Zdroj: YouTube

Druhým úkolem je podle něj zabránit eskalaci.

„Válka na Ukrajině je hrozná, brutální. Vidíme oběti mezi civilním obyvatelstvem, bombardování a ničení měst. Ale pokud to přeroste v totální válku mezi NATO a Ruskem, nadělá to mnohem větší škody,“ uvedl Stoltenberg.

Šéf NATO Stoltenberg/ Zdroj: YouTube

Putin podle něj udělal velkou strategickou chybu.

„Plánoval dosáhnout svých cílů do týdne. Nyní je 13. týden války a ruské jednotky byly vytlačeny z Kyjeva, Charkova a severu,“ poznamenal šéf NATO.

Putin/ Zdroj: YouTube

„A nikdo nemůže s jistotou říct, kdy a jak tato válka skončí. To, co jsme viděli, je samozřejmě odvaha a profesionalita ukrajinských vojáků, politického vedení v čele s prezidentem Zelenským a obyčejných Ukrajinců.

To v kombinaci s bezprecedentní vojenskou podporou spojenců a partnerů NATO umožnilo vzdorovat ruské invazi,“ dodal generální tajemník Severoatlantické aliance.

Šéf NATO Stoltenberg/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „NAŠÍM HLAVNÍM ÚKOLEM JE CHRÁNIT NAŠE SPOJENCE“: STOLTENBERG SLÍBIL, ŽE ALIANCE BUDE DÁL PODPOROVAT UKRAJINU, A ODPOVĚDĚL, JESTLI POŠLE DO ZEMĚ VOJÁKY

PŘIPOMÍNÁME: STOLTENBERG: RUSKÁ OFENZIVA NA DONBASU SE ZASTAVILA, ALE VÁLKA MŮŽE BÝT DLOUHÁ

Share