Starší muž chtěl ochránit chodce a udělal dobrý skutek: Je pravda, že úřady za tento čin mu udělily pokutu

Laurie Phillips, 78letý obyvatel Christchurch ve Velké Británii, jednoho dne obdržel předvolání na policejní stanici k výslechu. Co mohl neškodný stařík udělat pro společnost?

Policisté provedli celé vyšetřování, aby důchodce označili za zločince a dali mu pokutu za to, že na silnici namaloval bílé pruhy.

Laurie opakovaně psal stížnosti na místní radu, že on a jeho manželka Estelle, žena se speciálními potřebami, se každodenně potýkají s neschopností přejít silnici. Na ulici, kterou musí přecházet starší manželé, není zaveden přechod pro chodce.

Přechod pro chodce / ilustrační foto / Zdroj: buro247.ua

Podle důchodce denně po úseku silnice, která je u jejich domu, projede přes pět tisíc aut, kvůli čemuž není možné přecházet přes ulici. Laurie oni jednou nedostal odpověď na své stížnosti, a tak se rozhodl vše udělat sám.

V pěti hodin ráno důchodce a další dva jeho kamarády malovali „zebru“ a doufali, že se nyní nebudou moci bát projíždějících aut. Bílé pruhy vydržely na přechodu přesně čtyři dny. Ale to byly pro manžele krásné 4 dny. Auta se s úctou chovala k chodcům a pokaždé je díky „kreativitě“ důchodce a jeho přátel nechala přejít na druhou stranu ulice.

Důchodce / ilustrační foto / Zdroj: sevastopol.su

Po několika dnech ale přijela policie a vše vymazala. Pan Phillips byl obviněn z nezákonné činnosti a dostal pokutu za „zločinnou škodu“ ve výši 130 liber (skoro 4 tisíce Kč). Muž prý utratil za barvy a štětce dalších 100 liber (skoro 3 tisíce Kč).

Ve svých dopisech jsem upozornil, že si nakreslím „zebru“, pokud se nic neudělá. Nikdy mi nikdo neposlal odpověď, která by říkala, že je to zakázané.“

Laurie Phillips / Zdroj: medialeaks.ru

Podle britského zákona o rovnosti z roku 2010 místní úřady musí především zohlednit zájmy lidí se speciálními potřebami. Navíc by měli sami, bez zásahu cizích osob, vytvářet podmínky pro jejich pohodlný život.

„Nakreslil jsem zebru sám a fungovalo to. Na silnici to bylo mnohem bezpečnější. Sousedé mi děkovali a říkali, že jsem to udělal správně.“

Navíc Laurie tvrdí, že všechny tyto kontroly, vyšetřování a výslechy způsobily stres pro něj a jeho ženu. Říká, že by se mohl samozřejmě obrátit na soud, ale to nestojí za to.

Policisté odstraňují namalovaný mužem přechod / Zdroj: Laurie Phillips / Zdroj: medialeaks.ru

„Jediná věc, která mě zajímá, je instalace trvalého přechodu pro chodce, takže moji sousedé, já a moje žena jsme si byli jisti, že nás auto nesrazí.“

Důchodce podal petici, která požaduje zřídit přechod pro chodce na správném místě a podepsalo ji sto lidí.

PSALI JSME: MUŽ NAŠEL VE SKLEPĚ KRABIČKU Z ROKU 1903 A SKONČIL MU PAK KLIDNÝ ŽIVOT. LIDÉ JSOU SI JISTI: OTEVÍRAT STAROU KRABIČKU NEBYLO BEZPEČNÉ

PŘIPOMÍNÁME: ŽENU UŽ NĚJAKOU DOBU RUŠIL V NOCI NEOBVYKLÝ HLUK: NĚKDO HRÁL NA KLAVÍRU A ZPÍVAL. KDYŽ SE ROZHODLA ZJISTIT, KDO TO BYL, SESTOUPILA DO PRVNÍHO PATRA A NAŠLA SVÉHO DALMATINA

Share