Stará žena 20 let neuklízela, protože vynalezla samočisticí dům

Tato žena vynalezla neuvěřitelný dům a zapomněla nejen na úklid, ale také na praní!

Jak bychom chtěli žít v čistotě, aniž bychom trávili spoustu času a úsilí neustálým uklízením a praním. Američanka Frances Gabe však dokázala, že i takový neuvěřitelný sen je možný.

Frances Gabe / Zdroj: interesno.cc

Od 17 let musela živit rodinu, protože její manžel neustále hledal práci. Práce si vyžádala spoustu úsilí a času, ale její děti a manžel, se kterým se nakonec rozešla, vůbec nechtěli uklízet dům.

Tak dostala nápad, že je možné vytvořit dům, který by se sám čistil. Může to znít nepravděpodobně, ale udělala to. Vynálezkyně pracovala na této myšlence více než dvacet let a nakonec vznikl fantastický samočisticí dům.

Frances Gabe / Zdroj: interesno.cc

Její vynálezy umožňují domu nejen se čistit, ale také usychat.

Stačí si obléknout pláštěnku, vzít si deštník a stisknout tlačítko a dům je čistý.

Frances Gabe / Zdroj: interesno.cc

Aby však vše fungovalo, musela majitelka přestavět svůj dům. Stěny z betonových bloků byly naskládány tak, aby otvory v deskách tvořily velké množství malých oken.

Dům zvenčí / Zdroj: interesno.cc

Frances si myslela, že světlo by mělo pronikat celým domem. Neobvyklá okna jsou hermeticky uzavřena organickým sklem, uvnitř kterých jsou roztomilé drobnosti.

Neobvyklá okna / Zdroj: interesno.cc

Po okrajích místností jsou instalovány speciální žlaby, které odváděly vodu. Stěny, podlahy, strop a přední dveře jsou pokryty vodotěsnou pryskyřicí.

Veškerý nábytek musel být nahrazen speciálně vyrobeným z nepromokavých materiálů, ale bylo nutné se vzdát koberců.

K provedení generálního úklidu stačí stisknout tlačítko a spustit rotující postřikovače instalované na stropě každé místnosti. V tomto případě čisticí prostředky proudí přímo do trub a jsou distribuovány po místnosti.

Rotující postřikovače / Zdroj: interesno.cc

Chcete-li spláchnout nečistoty spolu s mýdlovou vodou, musíte stisknout další tlačítko a čistá voda všechno umyje. Voda stéká do krbu a současně smývá popel do odtoku. Poté začíná sušení horkým vzduchem.

Pro praní oblečení byla tedy vynalezen speciální skříň, která slouží jako obrovská pračka se sušičkou. Má tři přihrádky, v jedné se věci perou, v druhé se suší a ve třetí se už dostává čisté oblečení.

Dům uvnitř / Zdroj: interesno.cc

A dokonce i police v kuchyni mají speciální konstrukci, nádobí se umývá a suší spolu s místností.

Frances se podařilo vytvořit dům, který jí usnadnil život a ušetřil obrovské množství času na komunikaci s dětmi. Dvacet let si užívala svůj multifunkční a čistý domov.

Model domu / Zdroj: interesno.cc

Tento neobvyklý dům přitahoval pozornost, turisté ho navštěvovali. Bohužel však tento inovativní projekt nebyl široce využíván.

Frances Gabe zemřela v domově důchodců ve věku 101 let a přežila manžela a děti.

PSALI JSME: TENTO DŮM BYL UVEDEN NA PRODEJ, ALE NIKDO TAM NECHCE ŽÍT, PROTOŽE I Z FOTOGRAFIÍ BĚŽÍ HUSÍ KŮŽE: CO JE V NĚM TAK ZVLÁŠTNÍHO

PŘIPOMÍNÁME: PÁR SI KOUPIL DŮM, ALE RADOSTÍ Z TOHO MOC NEMĚL: K NEMOVITOSTI PŘIBYLO PŘEKVAPENÍ, KTERÉ JE UŽ ROK NEPOUŠTÍ DOVNITŘ

Share