Pár si koupil dům, ale radostí z toho moc neměl: K nemovitosti přibylo překvapení, které je už rok nepouští dovnitř

Manželé Tracy a Miles Albert z amerického Riverside byli nadšeni, když 31 ledna roku 2020 získali okouzlující dům se čtyřmi ložnicemi za 560 tisíc dolarů (12,5 milionu Kč).

O rok později však pár lituje nákupu, protože zatím ani nemohli žít v krásném domě. Jde o bývalého majitele nemovitosti, který se odmítá odstěhovat.

Tracy a Miles Albert / Zdroj: medialeaks.ru

Podle realitního makléře Chrise Taylora prodávající domu peníze dostal, ale po podpisu smlouvy odmítl předat klíče. Manželský pár apeloval na úřady, ale zákon není na jejich straně. Kvůli pandemii koronaviru bylo v Kalifornii zavedeno moratorium na vystěhování.

„Vyčerpává nás emocionálně a finančně. Více než rok se nemůžeme dostat do svého majetku.“ říká Tracy.

Taylor nemůže uvěřit, že něco takového je v jejich státě možné. S pomocí agenta Albertse kontaktovali úřady a snažili se prodejce vystěhovat, ale kvůli pandemii nic nedosáhli, přestože se domnívají, že by jejich případ neměl spadat pod nový zákon.

Dům, který si manžele koupili / Zdroj: medialeaks.ru

„Transakce proběhla v lednu 2020, před pandemií. Není to nájemník, který je vyhozen, je to chlap, který vzal všechny naše peníze,“ řekl Miles.

Tracy se snažila uplatnit svá práva na dům. Začala se starat o trávník na dvoře, ale bývalý majitel ji zastavil.

Dům, který si manžele koupili / Zdroj: YouTube

„Jednou jsem se snažila zalévat trávník a bývalý majitel vyšel ven a roztrhal můj zavlažovací systém. Všechno bylo tak krásné a teď všechno umírá,“ říká Tracy.

Rodina dala všechny své úspory, aby zaplatila za dům, protože bývalý majitel požadoval shromáždit celou částku za dva týdny. A jelikož se manželům cena zdála velmi lákavá, oni vyhověli prodejci.

Prokurátor pro vystěhování Dennis Block řekl, že řešil minimálně osm případů s podobnými příběhy. Lidé, kteří kupují domy, by podle něj měli být extrémně opatrní, zvláště pokud si v procesu všimnou alarmujících příznaků.

PSALI JSME: MAJITEL DEMONTOVAL ZEĎ V CHATRČI A ODTAMTUD SE ZAČALY PADAT POKLADY. NE PRO LIDI, ALE PRO TY CHLUPATÉ, KTEŘÍ OVLÁDLI DŮM

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ PŘESTAVĚL STÁJE NA NÁDHERNÉ BYDLENÍ: KDYŽ PŘÁTELÉ VIDĚLI KONEČNÝ VÝSLEDEK A DŮM O ROZLOZE 370 METRŮ ČTVEREČNÍCH, OCENILI JEHO DOVEDNOSTI A VYNALÉZAVOST

Share