Stanjura doporučil lidem omezit spotřebu pohonných hmot, za to prý dostává Putin peníze: „Této vládě o občany vůbec nejde,“ uvedla Schillerová

Pohonné hmoty v Česku zdražují. Čeští obyvatelé doufali, že vláda tento problém nějak vyřeší. Kabinet udělal nějaké kroky, ale kritici tvrdí, že to rozhodně nebude stačit. Šéf státní kasy Zbyněk Stanjura doporučil spoluobčanům omezit spotřebu pohonných hmot. Část českých peněz, které Češi platí za naftu či benzín, dostává podle něj režim ruského prezidenta Putina. Na ten jeho výrok reagovala exministryně financí Alena Schillerová. Píše o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Česká republika je podle Stanjury v ekonomické válce s Putinovým režimem, takže nějaké ztráty určitě budeme mít. Předseda vlády Petr Fiala požádal spoluobčany, aby si nedělali zásoby nafty či benzínu.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Kabinet neplánuje snížit DPH na pohonné hmoty a také neplánuje zastropovat ceny. Ministři zatím podnikli jen dva kroky, které by mohly situaci zlepšit.

Bude zrušena silniční daň pro osobní vozy a bude zrušeno povinné přimíchávání biosložky. Podle bývalé ministryně financí takové kroky nejsou dostatečné.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„To je neuvěřitelný výrok,“ reagovala na slova Zbyňka Stanjury Alena Schillerová. Podle jejího názoru by měl současný ministr financí začít sám u sebe.

Toto tvrzení považuje za neuvěřitelné, protože kabinet podle ní neudělal pro lidi vůbec nic, aby se snížili ceny pohonných hmot.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Nemyslí si, že by zrušení povinného přimíchávání biosložky situaci nějak výrazně změnilo. Upozornila, že se to bude týkat pouze nafty, nikoli benzínu. Navíc bude nutné ještě počkat, až bude takový zákon schválen. Dodala, že úspora na naftě je jedna koruna.

Zrušení DPH je podle premiéra Petra Fialy populismus. Jeho kabinet touto cestou jít nehodlá, protože to dle jeho slov není optimálním řešením.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Zástupci hnutí ANO ale navrhují snížit DPH na nulu. „Udělala to řada zemí, lidé to ihned pocítili, ale tato asociální vláda nic takového udělat nechce, této vládě o občany vůbec nejde,“ řekla pro Život v Česku Alena Schillerová.

PSALI JSME: „JSEM NA NÁS FAKT HRDÁ, DOKÁŽEME HROZNĚ MOC“: JITKA ČVANČAROVÁ PROMLUVILA O POMOCI, KTEROU UKRAJINCI DOSTÁVAJÍ OD ČECHŮ

PŘIPOMÍNÁME: SNĚMOVNA SCHVÁLILA NOVÝ ROZPOČET: VLÁDA SNÍŽILA SCHODEK ROZPOČTU O TÉMĚŘ 100 MILIARD

Share