Společnost ČEZ oznámila, že brzy zvýší ceny energií: „Nikdo těm cenám nemůže uniknout“

Elektřina zdražuje, od začátku července zvýší ceny i největší český distributor elektřiny ČEZ. Odborníci tvrdí, že v budoucnu ceny zvýší i všichni ostatní dodavatelé elektřiny. Nebude to ale poslední zdražení. Zvýší se i ceny plynu. Informuje o tom web TN.cz.

Elektrické vedení / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Společnost ČEZ uvedla, že od 1. července budou zákazníci platit za elektřinu a plyn více. Plyn zdraží o více než 80 procent pro ty domácnosti, které mají smlouvu na dobu neurčitou. Zdražení elektřiny se bude týkat pouze nových zákazníků.

Za elektřinu budou platit víc jen noví zákazníci, ale za plyn zaplatí víc všichni. Důvodem je nejistota na trhu s plynem, není známo, co bude s dodávkami plynu do Česka v budoucnu.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Za poslední půlrok společnost ČEZ zvýšila ceny již potřetí. Velkoobchodní ceny energií rostou, dodavatelé elektřiny jsou proto nuceni reagovat.

Podle ekonoma Lukáše Kovandy mohou někteří dodavatelé v současné situaci měnit cenu i pětkrát za rok. Ceny se tak často mění kvůli následkům epidemie koronaviru a války na Ukrajině, ovlivňuje to situaci na velkoobchodním trhu.

Elektrické vedení / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Specialista na energetiku Jiří Beranovský řekl, že další distributoři elektřiny brzy také začnou zvyšovat ceny kvůli zvýšení ceny na burze.

Kovanda má podobný názor, ale zároveň dodal, že ostatní distributoři by si mohli trochu počkat, kdyby chtěli, aby se zvýšil počet jejich nových zákazníků.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

„Až přetáhnou nějaké klienty, tak ty ceny navýší. Nikdo těm cenám nemůže uniknout, jestli nemůže uniknout ani ČEZ,“ uvedl Lukáš Kovanda.

PSALI JSME: MARIAN JUREČKA UVEDL, KDY VLÁDA MŮŽE ZAČÍT S VYPLACENÍM 5000 NA DĚTI: OPOZICE ALE KABINET KRITIZUJE KVŮLI POMALÉMU POSTUPU

PŘIPOMÍNÁME: STÍNOVÝ MINISTR ANO JUCHELKA VYZVAL JUREČKU K REZIGNACI: HNUTÍ ANO KRITIZUJE VLÁDU KVŮLI PŘÍSPĚVKU NA DÍTĚ

Share