SPD chce ve Sněmovně projednat „zrušení Vánoc“: hnutí zkritizovalo návrh eurokomisařky z Malty

SPD reaguje na návrh evropské komisařky Heleny Dalliové o „zrušení Vánoc“ a celou situaci chtějí projednat ve Sněmovně. Hnutí Tomia Okamury navíc chce, aby český parlament vyzval vládu Malty stáhnout Dalliovou z Bruselu. Informuje o tom web idnes.cz s odkazem na tiskovou konferenci SPD.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„Domníváme se, že Vánoce jsou jedním ze dvou největších křesťanských svátků v Evropě, který slaví nejen praktikující křesťané, ale i drtivá většina obyvatel v celé západní Evropě,“ řekl Jaroslav Foldyna s tím, že návrh byl zkritizován i papežem Františkem.

Foldyna zdůraznil, že pokus o redefinici Vánoc je útokem na identitu evropských základů, což by mělo být v Evropě odsouzeno.

Poslanec podotkl, že se ani totalitární režimy dvacátého století nepokusily Vánoce zrušit.

SPD proto chce situaci projednat ve Sněmovně a žádá českou vládu, aby vyzvala vládu Malty stáhnout Dalliovou z Bruselu.

Vánoční stromeček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Eurokomisařka vypracovala příručku, ve které jsou obsaženy rady, jaká komunikace je vhodná. Radí například nemluvit o „vánočním čase“, protože mnoho Evropanů nejsou křesťané a může je to urazit. Mluvit by se proto mělo o „dovolené“ či „volnu“.

Ve Vatikánu uvedli, že Evropa byla ovlivněna mnoha kulturami, ale nesmíme zapomenout, že křesťanství mělo také velký vliv na evropskou identitu.

PSALI JSME: OČKOVÁNÍ VRCHOLOVÝCH POLITIKŮ: KDO SE NECHAL Z POSLANCŮ A SENÁTORŮ OČKOVAT PROTI KORONAVIRU A KDO TO NAOPAK ODMÍTÁ

PŘIPOMÍNÁME: PROTEST ODPŮRCŮ OČKOVÁNÍ V PRAZE: PODLE POLICISTŮ MŮŽE DOSTAT TREST DESET ÚČASTNÍKŮ, MEZI NIMI JE I ORGANIZÁTOR

Share