SPD celou noc blokovalo schválení pandemického zákona: Okamura řekl, že budou bojovat ze všech sil

Vláda ve Sněmovně prosazuje schválení pandemického zákona, který by měl platit do konce listopadu. Hnutí SPD ale proces blokuje a poslanci celou noc načítali návrhy na rozšíření programu mimořádné schůze. Kabinet s tím nemůže nic udělat. Informuje web idnes.cz.

SPD například navrhuje bod nazvaný „vládní návrh pandemického zákona, který je protiústavní a zavádí covidovou diktaturu“ a mnoho dalších.

Tomio Okamura/Zdroj: youtube.com

Místopředsedové Sněmovny dokonce poslance SPD usměrňovali a říkali, že není nutné, aby předčítali důvodové zprávy, které všichni mají k dispozici. Poté Jan Skopeček z ODS odebral slovo zástupcům SPD.

Tomio Okamura prohlásil, že budou schválení pandemického zákona blokovat a jejich strana bojuje ze všech sil.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pandemický zákon bude schvalován v legislativní nouzi. Kromě toho již několik dní pod Sněmovnou protestují demonstranti, kterým se novela zákona nezamlouvá.

Zrychlené jednání schválení zákona podpořila pětikoalice. Žádný hlas nedala opozice, která s prodloužením pandemického zákona do listopadu nesouhlasí.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Premiér Petr Fiala ale zákon hájí a doufá, že omikronem epidemie skončí. Chce ale také mít nástroj, kterým lze jemně na epidemii reagovat, pokud by se situace znovu zhoršovala.

Pandemický zákon totiž nebude vyžadovat schválení nouzového stavu a zavádět lockdowny.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Nejvíce ve Sněmovně s prodloužením pandemického zákona bojuje Tomio Okamura, který uvedl, že udělá maximum, aby zákon odhlasován nebyl, protože se jedná o proticovidovou diktaturu.

Do Okamury se pustil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který prohlásil, že si šéf SPD plete Sněmovnu se šapito.

Alena Schillerova (ANO) také vyzvala vládu, aby zákon stáhla a všichni to mohli projednat v klidu, protože nyní je dost nástrojů, jak epidemii řešit.

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ PLÁNUJE, ŽE LIDÉ BUDOU MOCI V ROCE 2023 VYUŽÍVAT ELEKTRONICKÝ OBČANSKÝ PRŮKAZ: JAKÉ DALŠÍ ZMĚNY SE OČEKÁVAJÍ

PŘIPOMÍNÁME: REGISTRACE NA VAKCÍNU NOVAVAX ODSTARTOVALA: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ UVEDL, KDY SE ZAČNE OČKOVAT

Share