„Soud neřekl, že opatření je špatně. Řekl, že problém je v odůvodnění“: Adam Vojtěch si nedokáže představit, že by povinné nošení respirátorů na některých místech bylo zrušeno

Nejvyšší správní soud rozhodl o zrušení povinného nošení respirátorů na některých místech, rozhodnutí by mělo vstoupit v platnost v pátek. Resort zdravotnictví proto hodlá doplnit odůvodnění tohoto opatření, jak o to požádal soud. Šéf resortu Adam Vojtěch si však život v Česku nyní bez tohoto opatření nedovede představit. Informuje o tom CNN Prima News.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

NSS v úterý rozhodl zrušit opatření resortu zdravotnictví o povinném nošení respirátorů ve veřejné dopravě a ve vnitřních prosotrách budov. Rozhodnutí soudu bude platným od pátku.

To znamená, že soud dal ministerstvu možnost změnit odůvodnění opatření tak, aby zůstalo platné. Ministr oznámil, že jeho resort to hodlá udělat.

Žena s respirátorem / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch uvedl, že po celém světě už je normou, že si lidé kvůli koronaviru zakrývají ústa a nos. To znamená, že Česko není žádnou výjimkou, navíc toto opatření doporučuje Světová zdravotnická organizace.

Podle něj ale zatím zůstává trochu neznámé, nakolik podrobné zdůvodnění chtějí soudci vidět. Už ale požádal své kolegy, aby se tématu věnovali.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

O to více už byly podobné případy, kdy soud opatření zrušil a požadoval od ministerstva podrobnější zdůvodnění. Ministr si přitom neumí předtsavit, že by se nyní v Česku nošení respirátorů na některých místech zrušilo.

„Soud neřekl, že opatření jako takové je špatně, že bychom ho nemohli udělat. Řekl, že problém je v odůvodnění, což je myslím ta lepší varianta,“ uvedl Adam Vojtěch. Podle něj má ministerstvo nyní na to 3 dny.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

K této situaci se vyjádřil i premiér Andrej Babiš a upozornil na odpovědnost soudců. Pokud by podle něj bylo v zemi nutné zavést lockdown a byly by tam tisíce zemřelých kvůli covidovi, nikdo by se v tuto chvíli neptal, jakou odpovědnost mají soudci.

Dodal, že považuje lidi za rozumné a že i kdyby bylo opatření zrušeno, lidé by stále respektovali rady ministerstva zdravotnictví a zakrývali si ústa a nos.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš chápe, že resort zdravotnictví nyní musí jednat. Adam Vojtěch také řekl, že v případě potřeby požádá předsedu vlády o mimořádnou schůzi kabinetu.

PSALI JSME: „JE TO LOGICKÉ VYÚSTĚNÍ A NEBRÁNÍME SE NIČEMU“: MICHAL JANOTKA SLAVÍ PRVNÍ VÝROČÍ SE SVOU PŘÍTELKYNÍ NIKOLOU VEVERKOVOU. PROMLUVIL I O DĚTECH

PŘIPOMÍNÁME: DVA BRATŘI KOUPILI LEVNÝ DŮM, VE KTERÉM 40 LET NIKDO NEUKLÍZEL: PROMĚNILI HO V BYDLENÍ SVÝCH SNŮ

Share