Šíření koronaviru v Česku: za čtvrtek bylo odhaleno 8 916 nových případů nákazy, počet aktivních případů přesáhl 100 tisíc

Epidemie neslábne. Situace může být nazývána stagnující, index rizika PES má stejnou hodnotu jako několik posledních dnů, a to 71 bodů. Počet nakažených lidí za čtvrtek byl téměř 9 tisíc.

Ve čtvrtek bylo provedeno méně testů než ve středu nebo v úterý. Bylo provedeno 27 482 PCR testů a 30 091 antigenních testů. Díky tomu bylo odhaleno 8 916 nových případů nákazy.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

Počet aktivních případů je nyní 100 126. Za celou dobu epidemie byl počet pozitivních výsledků testů 1 073 966. Naštěstí se většina lidí vyléčila.

Jsou ale i mrtví a za celou dobu epidemie kvůli koronaviru zemřelo 17 902 lidí. Hospitalizovaných pacientů je v nemocnicích nyní 5 771, z toho ve vážném stavu je 1 075 lidí.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví pravidelně aktualizuje statistiky, takže data se mohou měnit.

Index rizika má během tohoto týdne stejnou hodnotu, a to 71 bodů. Podle tohoto indexu by měl fungovat čtvrtý stupeň, opatření ale zatím odpovídají pátému stupni.

Trendový profil aktuálního počtu osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Podle statistik jsou v pátek ráno v nemocnicích 641 volných lůžek typu ARO/JIP z 3 950 a lůžek s kyslíkem 5 462 z 21 447.

Nejhorší epidemická situace je nyní ve třech okresech, a to v Chebu, Sokolově a Trutnově. Například v Chebu za posledních 7 dní 1 113 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

V Sokolově má tento údaj hodnotu 1 111 nakažených a v Trutnově 1 109 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Vláda zavedla v těchto oblastech lokální cílená opatření.

Nejvíce lidí se nakazilo koronavirem ve věku 45 až 54 let. Nejméně nakažených bylo mezi dětmi do 14 let.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od začátku očkování bylo v Česku očkováno 421 046 lidí. Nejvíce zatím očkuje v Praze a Moravskoslezském kraji a nejméně v Karlovarském kraji.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nejvíce lidí se nakazí na území Česka. Nejvíce nakažených lidí ze zahraničí přichází do Česka z Ukrajiny, na druhém místě je Německo a na třetím Slovensko. Počet případů nákazy ze zahraničí je ale nižší než 1 %.

PSALI JSME: „HODILI VŠECHNY OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY PŘES PALUBU“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE NYNÍ JSOU VŠICHNI OPOZIČNÍ POSLANCI, KTEŘÍ PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU NEPODPOŘILI, ZODPOVĚDNÍ ZA ZDRAVÍ A ŽIVOTY LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SPĚCHAL NA PROCHÁZKU SE PSEM A NÁHODNĚ NAPSAL ČÍSLA V ONLINE LOTERII: KDYŽ SE VRÁTIL DOMŮ, ZJISTIL, ŽE VYHRÁL 500 TISÍC LIBER

Share