Šíření koronaviru v Česku: V pondělí přibylo 7 117 nových případů nákazy, zvýšil se počet hospitalizovaných

V pondělí bylo odhaleno 7 117 nových případů nákazy koronavirem. Zvýšil se také počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích. Index rizika PES má hodnotu 73 bodů, stejně jako včera.

V pondělí bylo provedeno 25 314 PCR testů a 38 331 antigenních testů. Podle výsledků laboratorních vyšetření přibylo v pondělí 7 117 nových nakažených. To je o 152 lidí více než minulé pondělí.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

Počet hospitalizovaných v pondělí stoupl o 369 pacientů na 5 854 lidí. Ve vážném stavu je 988 pacientů. Za celou dobu epidemie zemřelo kvůli koronaviru 16 545 lidí.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

V Česku je zatím nejhorší situace v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. V Sokolově za posledních 7 dní je 1 230 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Počet nových případů nákazy v Praze v pondělí činil 762 lidí. Počet aktivních případů v Česku je 92 690.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Podle indexu rizika je Česko ve čtvrtém stupni, současná opatření ale odpovídají pátému stupni. Taková situace se děje už více než dva poslední týdny.

Trendový profil aktuálního počtu osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Ministr zdravotnictví Jan Blatný minulý týden oznámil, že prozatím index rizika není pro určování opatření relevantní.

Rizikové skóre PES je ovlivněno čtyřmi ukazateli, z nichž tři pomalu ale neustále klesají v poslední době. Jde o počet nakažených na 100 tisíc obyvatel, 14denní průměr nakažených mezi seniory i podíl hospitalizovaných s koronavirem u kterých se nemoc projevila až v nemocnici.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mírně se polepšil i čtvrtý ukazatel, a to reprodukční číslo. Tento ukazatel se v pondělí nezvýšil a byl těsně nad hodnotou 1,0.

PSALI JSME: EPIDEMIOLOG SMĚJKAL NEVIDÍ MOŽNOST ROZVOLŇOVÁNÍ, ALE NECHCE ABY SE NA HORÁCH ZAVÍRALO ÚPLNĚ VŠECHNO: PROVOZOVATELÉ SKIAREÁLŮ BOJUJÍ O ŽIVOT

PŘIPOMÍNÁME: DVA MILIONY LIDÍ V AUSTRÁLII MUSELY DO KARANTÉNY: PROČ JEDEN JEDINÝ PŘÍPAD LOKÁLNÍHO PŘENOSU KORONAVIRU VYVOLAL PANIKU

Share