Šíření covidu Českem se opět zrychluje: Před týdnem laboratoře evidovaly o 75 procent méně případů

S příchodem jarních měsíců se epidemiologická situace v České republice výrazně zlepšila. Vláda zrušila skoro vše opatření, související s pandemii koronaviru.

Latobatoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V přelomu léta ale laboratoře opět zaznamenávají navýšení počtu infikovaných po celé republice. Denně přibývá přibližně tisíc nově nakažených. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Poprvé od počátku května bylo potvrzeno až 1 300 nakažených infekčním covidem lidí. Před týdnem jich bylo zhruba o pětasedmdesát procent méně.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

V přepočtu na 100 000 obyvatel nejvíce potvrzených případů nemoci je v hlavním městě Praze. Je jich tam za předchozí týden 144.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Šíření nemoci státem se opět zrychluje, a to hlavně od začátku června. Tehdy ministerstvo evidovalo kolem dvou set infikovaných denně. Podle odborníků, stojí za tím nakažlivější submutace BA.4 a BA.5 koronavirové varianty omikron.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O VÝVOJI EPIDEMIE KORONAVIRU: EPIDEMIOLOG PROZRADIL, KDY SE DÁ OČEKÁVAT NOVÁ VLNA A JESTLI BUDOU NOVÉ RESTRIKCE

ČTĚTE TAKÉ: MAJITELÉ RESTAURACÍ ZUŘÍ: JÍDELNA V MOSTECKÉ NEMOCNICI NABÍZÍ OBĚDY ZA MÉNĚ NEŽ STO KORUN

Share