Šéfové vládních stran nevidí důvody pro rekonstrukci vlády: „Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru,“ uvedl Petr Fiala

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) na brífinku uvedl, že šéfové koaličních stran nevidí důvody pro rekonstrukci vlády po korupční kauze, která se týká hnutí STAN. Kvůli této kauze šéf resortu školství Petr Gazdík (STAN) oznámil, že do konce tohoto měsíce podá demisi. Šéf rezortu vnitra Vít Rakušan (STAN) také řekl, že vláda do konce tohoto týdne oznámí, kdo bude kandidátem na ministra. Informuje o tom CNN Prima News.

Média píší, že v korupční kauze prý bylo obviněno 13 lidí, mezi nimi byl i již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček, který byl členem hnutí STAN.

Petr Gazdík / Zdroj: youtube.com

Dalším podezřelým je podnikatel a lobbista Michal Redl. S ním čas od času komunikoval ministr školství Petr Gazdík (STAN), a tak se ministr rozhodl do konce tohoto měsíce rezignovat.

Ministr vnitra řekl, že veřejnost se s největší pravděpodobností dozví jméno kandidáta na ministra školství v následujících dnech.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Poslanec Evropského parlamentu Stanislav Polčák také znal podezřelého podnikatele, a proto se rozhodl pozastavit své členství v hnutí STAN.

Někteří zástupci opozice se domnívají, že po této kauze by hnutí STAN nemělo být součástí vlády. Kromě toho vyzvali předsedu hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), aby rezignoval na svou ministerskou funkci. Šéf resortu vnitra ale uvedl, že k tomu nevidí důvod.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Předseda hnutí STAN Vít Rakušan má jako ministr vnitra důvěru,“ prohlásil Petr Fiala. Šéfové koaličních stran nevidí důvody pro rekonstrukci vlády.

PSALI JSME: DAVID RATH BY SE MĚL VRÁTIT DO VĚZENÍ: SOUD MU PRODLOUŽIL TREST

PŘIPOMÍNÁME: SCHOLZ ŘEKL, Z ČEHO MÁ PUTIN STRACH: MOSKVA NA TO OKAMŽITĚ ZAREAGOVALA

Share