David Rath by se měl vrátit do vězení: Soud mu prodloužil trest

Bývalý ministr zdravotnictví a bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath se bude muset vrátit za mříže. Odvolací soud ho uznal vinným v druhé části korupční kauzy. Soud mu navíc prodloužil trest o jeden rok. Informuje o tom server TN.cz.

David Rath a další spoluobžalovaní byli soudem uznáni vinnými v druhé části korupční kauzy. Vinná je dle soudců i firma Metrostav a její dceřiná společnost Metrostav Infrastructure.

David Rath / Zdroj: youtube.com

Žalobce chtěl, aby bývalému hejtmanovi Středočeského kraje byl trest prodloužen o 2,5 roku. Obhájce ale uvedl, že peněžitý trest už byl dostatečný.

Původní trest byl sedm let, soud ale rozhodl o prodloužení ojeden rok. David Rath by se měl tak vrátit do vězení.

David Rath / Zdroj: youtube.com

Metrostav a její dceřiná společnost se nebudou moci další 3 roky účastnit veřejných zakázek. Kromě toho musí firma zaplatit ještě peněžitý trest ve výši 10 milionů Kč.

Začátkem letošního roku byl David Rath podmíněně propuštěn poté, co si odpykal 3,5 roku trestu.

David Rath / Zdroj: youtube.com

První část korupční kauzy se týkala ovlivňování tendrů. Jedná se o rekonstrukci gymnázia v Hostovicích a zámku v Buštěhradě. V druhé části kauzy jde o stavební zakázky pro zdravotnická zařízení ve městech Mladá Boleslav, Kladno a Kolín.

Tresty byly prodlouženy i Petru a Kateřině Kottovým. Původní trest pro ně byl šest let, ale soud rozhodl o jeho prodloužení o dva roky.

David Rath / Zdroj: youtube.com

David Rath byl zadržen v roce 2012. Tehdy u něj našli v krabici od vína 7 milionů Kč. V roce 2019 byl odsouzen a nejprve si šel odpykat trest do věznice v Teplicích. Pak byl převezen do Ruzyně a později do Brna.

Za mřížemi měl strávit sedm let, ale po 3,5 letech byl podmíněně propuštěn. Tehdy řekl, že si uvědomuje chyby, které udělal a dál hodlá žít řádným životem. Soudci ale v úterý rozhodli o prodloužení jeho trestu o rok.

PSALI JSME: JAK BABIŠ REAGOVAL NA VÝROK FIALY, ŽE PŘEDCHOZÍ VLÁDA ODSTŘIHLA ČESKO OD PLYNU Z NORSKA: „PAN FIALA ZASE MLŽÍ, JE TO DEMAGOGIE, NESMYSL“

PŘIPOMÍNÁME: VELITEL NĚMECKÉHO LETECTVA: NATO MUSÍ BÝT PŘIPRAVENO POUŽÍT JADERNÉ ZBRANĚ

Share