Sedm ikonických šatů princezny Diany, ve kterých vypadala jako pohádková princezna

Princezna Diana z Walesu zemřela v roce 1997 při autonehodě, ale dodnes zůstává jednou z módních ikon, ztělesněním rafinovaného vkusu. Vzpomeňme si na některé obrazy princezny Diany, které se navždy zapsaly do historie módy.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: marieclaire.nl

Velmi mladá Diana vypadá báječně v romantických šatech s bujnou sukní a otevřenými rameny. Právě tento obraz nyní vyvolává myšlenky na dojemnost a naivitu.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

Stejně jako pohádkové princezny, Diana ráda nosila červenou barvu (barvu aristokracie) s vkusem a důstojností. Při pohledu na stylové oblečení je těžké uvěřit, že žena je těhotná.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

V šatníku princezny Diany bylo možné nalézt vnucující množství všech odstínů růžové, od jemné a romantické až po jasně křičící fuchsii. Na fotografii z roku 1984 je Diana ve stylovém obrazu připravena zapůsobit na poddané svým bezprostředním kouzlem.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

Uměla nosit i designové věci. Například šaty Katherine Walker s odhalenými zády princezna je udělala originálními pomoci perlové nití.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

Dianě se nepodařilo stát se kanonickou princeznou. Diana se snažila neporušovat etiketu, ale stále se nemohla zbavit pokušení potěšit se ženskými šaty, které se budou lítí ne monarchům, ale obyčejným ženám.

Jasná barva, otevřené rameno, asymetrie to je to, co Diana vybrala pro návštěvu francouzského velvyslanectví v roce 1988.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

Odvážné, jasné, ale lakonické fialové šaty od Versace, se také staly jedním z ikonických obrazů princezny. Oblékla je v roce 1996 na slavnostní večeři. Je známo, že návrhářka byla blízkou kamarádkou Diany, takže ona často ukazovala její oblečení veřejnosti. Originálním detailem obrazu se stal luxusní perlový šperk.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

Šaty od Dior z nejjemnějšího hedvábí, lemované krajkou se také stala skutečnou senzací.

Princezna Diana z Walesu / Zdroj: syl.ru

Letos by princezně mohlo být šedesát let. Její životní cesta byla přerušena příliš brzy, ale Diana jistě zanechala svou stopu v historii módy a stylu.

PSALI JSME: DIANA, CAMILLA, SOPHIE A SARAH: KTERÁ ZE SNACH PRINCE PHILIPA JEJ MELA RÁDA A SE KTEROU BYLY NEPŘÁTELI

PŘIPOMÍNÁME: PROČ DIANA PŘES ZRADU ODKLÁDALA ROZVOD S CHARLESEM AŽ DO POSLEDNÍ CHVÍLE

Share