Sčítání lidu 2021: Jak bude probíhat akce v podmínkách koronaviru

Ke konci března je zaplavováno v České Republice sčítání lidu. Třetinu obyvatel budou muset komisaři navštívit osobně, jinak to každý bude muset vyplnit online.

Vyplnění dotazníku/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Vyplnění dotazníku prostřednictvím webových stránek zvládne sedmdesát procent lidí. Podle pořadatelů celá akce by proto neměla být nebezpečná. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Web akce/Zdroj: scitani.cz

Akci nepokládá za “významné epidemiologické riziko“ ani Ministerstvo zdravotnictví. Upozorňují ale, že pokud je možno, tak ať občane vyplní dotazník přes počítač.

Vyplnění dotazníku/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Komisaři budou chodívat jen za lidmi, kteří neumí se nahlásit online. Jejich práce se začne v druhé polovině dubna. Zatímco online sčítání bude dostupné od sedmadvacátého března do devátého dubna.

Web akce/Zdroj: scitani.cz

Po školení, které již probíhá, komisaři donesou formulář, po vyplnění kterého bude zapotřebí ho zaslat poštou. Poštovné ale zřejmě zadarmo.

ČTĚTE TAKÉ: OPOZIČNÍ STRANY JSOU NESPOKOJENÉ S TÍM, ŽE OČKOVÁNÍ PROBÍHÁ POMALU A ŽÁDÁ PO VLÁDĚ VYSVĚTLENÍ: CHTĚJÍ, ABY KABINET PŘEDSTAVIL NOVOU STRATEGII OČKOVÁNÍ

PSALI JSME: V ČESKU BY SE MOHLY DO DVOU MĚSÍCŮ OBJEVIT COVID PASY: IVAN BARTOŠ SE DOMNÍVÁ, ŽE NELZE NĚJAK OMEZOVAT LIDI, PROTOŽE KAŽDÝ NEMŮŽE BÝT OČKOVÁN

Share