Schůze horní komory Parlamentu: Senátoři budou projednávat dodatečné zvýšení důchodů o 300 Kč a další důležitá témata

V Senátu se bude projednávat zvýšení důchodů o 300 Kč nad rámec zákonné valorizace na příští rok. Senátoři hodlají projednat také témata změn ve financování dětských skupin i odškodnění za výbuchy muničních skladů ve Vrběticích. Informuje o tom ČTK.

Dalším tématem k diskusi v horní komoře Parlamentu bude energetická novela. Podle této novely by se posílila práva spotřebitelů a větší podporu by měly obnovitelné zdroje energie.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud to bude odmítnuto, v takovém případě může dojít k navrhovanému rozšíření prověrkových pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Kromě toho může dojít ke střetu mezi senátory. Podle návrhu poslanců ODS by chudší lidé mohli přijít o část dávek v hmotné nouzi, pokud by často nehradili pokuty.

Schůze Senátu / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dalším tématem bude elektronizace zdravotnictví. Dalším návrhem bylo, aby otcovská dovolená byla prodloužena na 2 týdny.

Senátoři budou projednávat i případné zvýšení některých dávek na péči pro zdravotně postižené.

Schůze Senátu / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud horní komora parlamentu některé návrhy neschválí, nebo se je vrátí do dolní komory Parlamentu, poslanci je budou moci projednávat už v září.

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN UVEDL, ŽE HODLÁ BRZY ZVEŘEJNIT VÝHRADY VŮČI MICHALU KOUDELKOVI: PODLE NĚJ BY KONTRAROZVĚDKA MĚLA VYKONÁVAT FUNKCE, KTERÉ MÁ DEFINOVANÉ ZÁKONEM

PŘIPOMÍNÁME: HAMÁČEK ŘEKL, CO BUDE S EVAKUOVANÝMI AFGHÁNCI V ČESKÉ REPUBLICE: NYNÍ MUSÍ ABSOLVOVAT DESETIDENNÍ KARANTÉNU

ČTĚTE TAKÉ: „NAJEDNOU ZHASLO POULIČNÍ OSVĚTLENÍ, ZAKOPLA JSEM O OBRUBNÍK NA CHODNÍKU A UPADLA“: ŘEKLA ZUZANA BUBÍLKOVÁ. JAK SE NOVINÁŘKA CÍTÍ

Share