Hamáček řekl, co bude s evakuovanými Afghánci v České republice: nyní musí absolvovat desetidenní karanténu

Česko plánuje pomoct přibližně stovce Afgháncům a jejích rodinám, kteří pomáhali české ambasádě a armádě. Informuje o tom web seznamzpravy.cz s odkazem na vyjádření vicepremiéra Jana Hamáčka.

Podle premiéra Andreje Babiše se o jejich integraci bude jednat v případě, že budou chtít zůstat v České republice. Základní péči zatím zabezpečí armáda.

Letadlo / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Afghánským tlumočníkům nepomáháme jenom s evakuací,“ uvádí se na sociálních sítích Armády ČR s tím, že se jim zajišťuje ubytování či psychologická podpora. „Oni pomáhali nám a teď pomáháme my jim!“ píšou na twitterovém účtu.

Dle slov Hamáčka, evakuování Afghánci musí absolvovat karanténu, která potrvá 10 dní. Paralelně se bude řešit povolení k jejich pobytu. Následně řeknou, co chtějí dělat dál.

Je totiž možné, že odcestují dál do Evropy, kde mají rodinu. Kromě obdržení víza, evakuování Afghánci budou očkování.

V úterý z Kábulu do Česka odletělo letadlo s 87 lidí. Mezi nimi byl i velvyslanec Jiří Baloun, vojáci a spolupracovníky z Afghánistánu. O dalším letu se ještě bude rozhodovat.

Návrat českých vojáků z Afghánistánu / Zdroj: youtube.com

Před tím do České republiky již přicestovalo 46 osob. Celkem bude poskytnutá pomoc přibližně stovce Afghánců.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ PORUŠILA OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU V RESTAURACI: „CHYBA TO SAMOZŘEJMĚ JE, OPATŘENÍ PLATÍ PRO VŠECHNY,“ UVEDL VOJTĚCH

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH UVEDL, ŽE NĚKTERÉ SKUPINY LIDÍ PRAVDĚPODOBNĚ ČEKÁ OČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU: PODLE NĚJ K TOMU ASI DOJDE V DOHLEDNÉ DOBĚ

ČTĚTE TAKÉ: „BYLO MU POUHÝCH 35 LET“: SVĚT SPORTU SE LOUČÍ S FLORBALISTOU VÍTEM POSKOČILEM. PROČ OTEC DVOU DĚTÍ NÁHLE ODEŠEL

Share