Schillerová promluvila o možném růstu platů ve veřejném sektoru: o jakou částku se mohou mzdy státních zaměstnanců zvýšit

Státní zaměstnanci by mohli počítat s růstem svých platů. Ten by mohl být ve výši inflace 3,5 % nebo by se jednalo o pevnou částku. Variantou je i kombinace. Píše o tom web seznamzpravy.cz s odkazem na Českou televizi.

Informaci potvrdila ministryně financí Alena Schillerová po schůzce s předsedou vlády Andrejem Babišem. Nyní šéfka státní kasy musí připravit jednotlivé propočty. Následně o zvýšení platů bude jednat vláda.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce Jana Maláčová a vicepremiér Jan Hamáček navrhují zvýšení o 3 tisíce korun od příštího roku. Stálo by to rozpočet 21 miliard korun.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Maláčová kromě toho chce zvýšit minimální mzdu z 15,2 tisíc korun na 18 tisíc. Podporu má i u odborů, které chtějí policistům, hasičům, lékařům a dalším zaměstnancům přidat 3 000 Kč do základu výdělku.

V prvním čtvrtletí v tomto sektoru pracovalo téměř 700 tisíc lidí. Pokud každý z nich bude dostávat 3 tisíce navíc, bude to stát 25,2 miliardy korun plus odvody.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Průměrná mzda nyní činí 38 275 Kč. Dvě třetiny zaměstnanců ale na ni nedosáhnou.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK OHODNOTIL ANGAŽMÁ ČSSD VE VLÁDĚ: ŘEKL TAKÉ, KDO JSOU NEJPOPULÁRNĚJŠÍ POLITICI V JEJICH STRANĚ

PŘIPOMÍNÁME: SNĚMOVNA SCHVÁLILA ZMĚNY, KTERÉ SE TÝKAJÍ OPERÁTORŮ NABÍZEJÍCÍCH SLUŽBY A VÝROBKY: POSLANCI ROZHODLI, KOMU NOVĚ BUDOU MOCI VOLAT

Share