Jan Hamáček ohodnotil angažmá ČSSD ve vládě: řekl také, kdo jsou nejpopulárnější politici v jejich straně

Podle předsedy sociálních demokratů Jana Hamáčka jsou nejpopulárnějšími politiky v jejich straně on a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Mluvil také o jejich vládě s hnutím ANO a o tom, co bude s předvolebními koalicemi po volbách. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima News.

Jan Hamáček připustil možnost, že by ČSSD mohla znovu jít do vlády spolu s hnutím ANO. Podle něj se jejich straně podařilo realizovat mnoho pozitivních věcí, když byly ve vládě.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Přiznává ale, že spolupráce s hnutím ANO nebyla jednoduchá. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku.

Sociální demokraté mají podporu kolem 5 procent, což znamená, že je šance, že se do Sněmovny nedostanou. Předseda strany ale věří, že se tak nestane a že se jim podaří překonat pětiprocentní bariéru.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ve své kampani se snaží voličům vysvětlit, proč musí ČSSD být v Parlamentu a co jejich strana pro lidi dělá. Podle jeho informací je on s Janou Maláčovou nejpopulárnějšími politiky v jejich straně.

Dodal ale, že pokud se ČSSD nedostane do dolní komory Parlamentu, opustí post předsedy strany.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Hovořil také o tom, že díky němu se podařilo udělat dobře mnoho věcí, například Česká republika normálně prošla první vlnou koronaviru. Prý dobře odvedl práci, kterou od něj očekávali.

Ale pak už situace s koronavirem nebyla tak přijatelná. Jan Hamáček si myslí, že míra podpory ČSSD se začala snižovat po první vlně epidemie.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Kromě toho uvedl, že je spokojen s prací dvojky Jany Maláčové a Matěje Stropnického. Dodal, že tuto dvojici vytvořil on.

Šéf sociálních demokratů také řekl, že se předvolební koalice po volbách rozpadnou. Předpokládá, že hnutí ANO by mohlo sestavit vládu s některou z demokratických stran, možná s ODS.

PSALI JSME: SNĚMOVNA SCHVÁLILA ZMĚNY, KTERÉ SE TÝKAJÍ OPERÁTORŮ NABÍZEJÍCÍCH SLUŽBY A VÝROBKY: POSLANCI ROZHODLI, KOMU NOVĚ BUDOU MOCI VOLAT

PŘIPOMÍNÁME: EVA BUREŠOVÁ PROMLUVILA, KDO JÍ NEJVÍC POMOHL NA ZAČÁTKU JEJÍ KARIÉRY

Share