Sběratelé kupují staré telefony: 7 modelů, které se prodávají za desítky tisíc korun

Známé společnosti vyrábějí mnoho mobilních telefonů a každý rok představují nové verze mobilů. Z tohoto důvodu se ceny starších telefonů snižují. Některé starší modely ale v poslední době naopak zdražují. Informuje o tom web TN.cz.

Možná někteří lidé mají doma poklad, ale ani o tom nevědí. Sběratelé nyní kupují starší verze mobilních telefonů za desítky tisíc korun.

Motorola DynaTAC 8000X / Zdroj: eBay, TN.cz

Mobil bude velmi drahý, pokud nebyl použit a pokud ještě leží v originální krabici. Německý magazín Techbook zveřejnil seznam starých mobilů, jejichž majitelé by je nyní mohli draze prodat.

Vzácným modelem je Motorola DynaTAC 8000X. Byl to historicky první mobilní telefon, který se začal prodávat v roce 1983, i když byl patentován o 10 let dříve. Tehdy stál zhruba 4 tisíce amerických dolarů.

Nokia 8110 / Zdroj: youtube.com

Na webu eBay jeden člověk zveřejnil inzerát, podle kterého tento telefon stál 5,5 tisíce dolarů, to je 126 tisíc korun. Odborníci předpokládají, že tento mobil bude v budoucnu ještě dražší.

V roce 1996 se na trhu objevil telefon Nokia 8110. Tehdy se ho dalo koupit za zhruba tisíc eur. Pokud má někdo tento telefon v původním obalu a který nebyl rozbalen, mohl by ho prodat třikrát dráž. Pokud by člověk takový mobil v minulosti používal, mohl by ho nyní prodat za několik tisíc korun.

Nokia 3310 / Zdroj: youtube.com

Dalším drahým mobilem může být Nokia 8800 Carbon Arte. Tento telefon se objevil na trhu v roce 2008, ale byl exkluzivní. Sběratelé jsou ochotni za originálně zabalený mobil zaplatit více než 30 tisíc korun.

Legendární Nokia 3310 je také na tomto seznamu. Model byl velmi populární a bylo prodáno velké množství kusů. Cenným pro sběratele je proto originálně zabalený telefon, jsou za něj ochotni zaplatit 5 až 7 tisíc korun.

iPhone 2G / Zdroj: youtube.com

Posledním modelem této značky na tomto seznamu je Nokia 8800 Sirocco. Lidé si tento telefon mohli koupit v roce 2007, byl také exkluzivní. Tehdy stál několik tisíc eur, ale odborníci si myslí, že v budoucnu jeho cena ještě poroste.

Na tomto seznamu je i model od firmy Apple, jde o iPhone 2G. Mobil v originálním balení se dá prodat i za 100 tisíc korun. Použité telefony se dají prodat za několik tisíc korun.

Samsung SPH-N270 / Zdroj: youtube.com

Posledním mobilem je Samsung SPH-N270. Tento telefon vypadal velmi futuristicky, v minulosti ho kupovali fanoušci filmu Matrix. Proti roku 2003 se jeho cena zdvojnásobila.

PSALI JSME: CO DOSTALA HANA ZAGOROVÁ OD SVÉHO MANŽELA PO NÁVRATU Z NEMOCNICI A JAK OSLAVILA S NIM 30. VÝROČÍ SVATBY

PŘIPOMÍNÁME: HANA ČÍŽKOVÁ SE POCHLUBILA SVÝM BYDLENÍM: CO NEJVÍC PŘEKVAPUJE NÁVŠTĚVNÍKY DOMU ZNÁMÉ HEREČKY

Share