Hnutí ANO posílilo a podpora koalice SPOLU klesla: Kdo má šanci vyhrát volby do Poslanecké sněmovny

Podle posledního průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi by volby do dolní komory Parlamentu ČR vyhrálo hnutí ANO. Poprvé od podzimních voleb se na první místo dostalo hnutí bývalého předsedy vlády Andreje Babiše. Koalice SPOLU (ODS, TOP09, KDU-ČSL) skončila tak na druhém místě. Informuje o tom CNN Prima News.

Pro hnutí ANO by hlasovalo 29,5 procenta respondentů. Koalice SPOLU by byla druhá se ziskem 28,5 procenta. Koalice Pirátské strany a hnutí STAN skončila na třetím místě se ziskem 12,5 procenta.

Andreje Babiš / Zdroj: youtube.com

11,5 procenta dotázaných uvedlo, že podporuje hnutí SPD. ČSSD by se asi mohla také dostat do Poslanecké sněmovny, protože tuto stranu podporuje zhruba 5 procent lidí. Je ale třeba počítat s tím, že statistická chyba je zhruba 1,5 procenta.

Pokud by strany kandidovaly samostatně, vítězem by bylo také hnutí ANO. V takovém případě by hnutí expremiéra podpořilo 28 procent občanů. Proti dubnu je to o 0,5 procenta více.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

ODS by byla druhá, občanské demokraty by nyní podpořilo 22,5 procenta lidí. Podpora ODS klesla oproti dubnu o 3,5 procenta.

Pro SPD by hlasovalo 11 procent respondentů, podpora hnutí se nezměnila. Pirátská strana by byla čtvrtá se ziskem 8,5 procenta. Do Sněmovny by se dostali ještě Starostové a nezávislí se ziskem 6,5 procenta.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

8,5 procenta je pro Piráty dobrým výsledkem, protože je to o 3,5 procenta více než v dubnu. Podpora hnutí STAN ale klesla o 3,5 procenta.

Pro ostatní strany by hlasovalo méně než 5 procent respondentů. Sociální demokraté by skončili se ziskem 4,5 procenta. TOP 09 by získala 4 procenta. Pro KDU-ČSL by hlasovalo 3,5 procenta občanů a KSČM by podpořilo 2,5 procenta lidí.

Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Průzkum proběhl ve druhé polovině května a zúčastnilo se ho téměř tisíc lidí.

PSALI JSME: KISSINGER, KTERÝ PŘEDTÍM NABÍDL UKRAJINĚ VZDÁT SE SUVERENITY, PROMLUVIL O PORÁŽCE RUSKA

PŘIPOMÍNÁME: POHODLNĚJŠÍ PODMÍNKY PRO ZÁVISLÉ A BEZPEČÍ PRO VEŘEJNOST: PIRÁTI CHTĚJÍ PROSADIT ROZPORNÝ NÁVRH

Share